seo-video-banner

Video SEO: Salapärane teekond video seo juurde.

Selles juhendis on olemas teie jaoks kõik, mida te vajate video seo optimeerimiseks.

See tähendab seda, et kui te olete huvitatud oma positsiooni parandamisest Google’is ja YouTube’is, olete õiges kohas.

Kogu veebisaidi seo taandub ikkagi teadusele. Aga kuidas on lood video SEOga? See tähendab ja on hoopis midagi muud.

Te olete kogu oma aja kulutanud video strateegiatele, sisu loomisele ja kohandamisele, kuid sellegipoolest ei liigu see teie lehe edetabelis ülespoole. Milles siis asi?

On täiesti tõsi, et video SEO puhul ei ole tegu, millegi sellisega nagu on tavapärane ja igapäevaselt kasutatav SEO. Video SEO on aastate jooksul märgataval määral muutunud ning seetõttu tundsin, et peaksin teile selles osas ka mõningaid näpunäiteid jagama.

Mis asi on Video SEO?

Nüüd on aega vastata sellele lihtsale küsimusele – mis asi on siis SEO?

SEO on tava, mille abil suurendatakse liikluse hulka ja kvaliteeti läbi orgaaniliste otsingumootorite tulemuste. Teie veebisaidi positsiooni parandamiseks otsingumootoris Google, on strateegiliselt teie sisu optimeerimine kriitilise tähtsusega. Selle jaoks peaksite te arvesse võtma kindlaid faktoreid nagu sisu pikkus, loetavus ja teie saidil asuvate linkide kvaliteeti. Eesmärk on tagada, et otsimootorite robotid saaksid teie sisu indekseerida, seda mõista ja andmeid indekseerida, et need vastaksid sobivatele otsingupäringutele. Ideaalis leiab hea SEO strateegia abiga teie sisu otsingumootorites ennast esilehe tipus, lubades seeläbi inimestel avastada teie veebisaiti ja kasvatada sissetuleva liikluse hulka.

Aga kui me jõuame küsimuse juurde, mis asi on video SEO – siis seal kehtivad samad peamised reeglid. Videod on sisuvormid(seejuures populaarseimad), millega peaks ringi käima sama hoolikalt toodete lehega või blogi postitusega.

Video SEO ei tähenda midagi muud, kui teie videode indekseerimise ja paremusjärjestuse parandamise eesmärgil optimeerimine teile oluliste märksõnade jaoks.

Kuigi video SEO juures võite te sattuda väikese probleemi ette – robotid ei ole võimelised vaatama videosid. Nad näevad ainult metakirjeldusi, tiitleid ja silte. See tähendab seda, et nad ei ole suutelised indekseerima videosisu.

Kuid ärge sattuke paanikasse! Kui robotid ei ole võimelised nägema teie poolt lisatud videosid traditsioonilisel viisil, siis heaks uudiseks on see, et seal on olemas teine võimalus otsingumootorite poolseks videode nägemiseks.

Seal on olemas mitmeid erinevaid optimeerimise strateegiaid, et anda teie videole paremad tulemused, millest käesolev artikkel ka räägib.

Millisel viisil on video SEO aegade jooksul muutunud?

Viimastel aastatel on muutunud videoturundus ettevõtete jaoks järjest populaarsemaks. Hetkel, kui turundajad leidsid võimaluse DSLR kaamerate kasutamiseks, muutus nende jaoks videode loomine ja nende interneti üles laadimine märkatavalt lihtsamaks ja seda just YouTube`i abiga.

Tänaseks päevaks ei ole meil võimalik liikuda ringi internetis ilma, et meil ei jääks silma mõni video, või käsitleda nutitelefoni, millega ei ole võimalik filmida kõrgekvaliteedilisi videosid.

Teie video positsiooni parandamisel tulemuste lehel on suur roll teie veebsaidi autoriteedil, kui videole suunatud see on ja kuidas on see järjestatud videoga seotud päringute jaoks.

Millised on video otsingu optimeerimise viisid?

Valige õige video majutamise platvorm

Oma majutamise platvormi valimisel peate te kaaluma, millistel eesmärkidel te tahate oma videode tulemusi ja eesmärke parandada. Olete te huvitatud oma saidile liikluse parandamisest või müügitulemuste parandamisest. Või on hoopis teie eesmärgiks üleüldine bränditeadlikus?

Kui te tunnete vähem muret oma saidile liikluse suunamise pärast, vaid rohkem hoopis on teie tähelepanu suunatud bränditeadlikusele, siis YouTube ja Vimeo võivad olla teie jaoks parimateks valikuteks. Lisaks sellele kehtib sellise natuuriga platvormide juures selline asi, et lõpuks, kui teie video on indekseeritud, enamik liiklusest läheb pigem neile, mitte teie enda veebisaidile.

Juhul, kui teie eesmärgiks on hoopis saidipealse liikluse suunamine konversioonide poole, siis pole halvaks ideeks alternatiivsete majutusplatvormide kasutamine, mis pakuvad ja toetavad seda võimalust. Hea näide on Wistia, mis sisestab automaatselt SEO metaandmeid (JSON-LD) teile meelepäraseks indekseerimiseks.

See ei kehti aga kõigi majutusvõimaluste juures ning seepärast on oluline viia läbi uuringud enda võimaluste avastamiseks. Paljud platvormid kasutavad selle asemel hoopis “Schema markup`i”, mis ei tööta küll sama efektiivselt kui JSON-LD. Teised nõuavad teilt võibolla hoopis “video sitemap`i” loomist, mis ei ole absoluutselt kergeimaks ülesandeks.

Sisestage video subtiitrid

Oma Facebooki voogu sirvides näete tõenäoliselt video kõrval mitmeid videoid koos subtiitritega, et teil oleks võimalik seda oma kaaslasi häirimata vaadata. Teksti, mis sobitub teie videoga, tuntakse kui subtiitreid. Subtiitrid ei tee teie videosid nähtavaks mitte ainult suuremale sihtrühmale, vaid nad muudavad teie videod ka otsingurobotite abil kaasahaaravamaks, sest lehel asub paljub hõlbustavat teksti.

Lisaks soovitame me rohkem tähelepanu pöörata suuremas formaadis videodele, sest nendel juhtudel on avaldavad subtiitrid teie video SEO-le veelgi suuremat mõju.

Veenduge oma pisipildi kaasahaaravuses

Video pisipilt on midagi, mida otsijad näevad, kui teie video on indekseeritud ning seetõttu mängib see ka olulist rolli sellele klõpsamisel. Te soovite oma pisipildist mõelda samamoodi nagu te mõtlete oma raamatu kaanest või hoopis oma veebisaidi avalehest. See peab olema silmapaistev, olulisust omav ning läbi lõhki kaasahaarav.

On teada, et kohandatud pisipilte omavad videod saavutavad 30% suurema esitlusmäära. Nagu te ka allpool näete, sisaldab see kõrgekvaliteedilist ja kaasahaaravat sisu.

Teie video pisipilt on olulisem kui selle pealkiri, sest see määrab ära kas inimesed sellele klõpsavad või mitte.

Veenduge, et see oleks asjakohane ka teie jaoks. All asuvasse otsingusse oleme trükkinud “how to play piano”. On selge, et nimekirjas teine kirje võidab pisipiltide konkursi, sest seal tehakse juttu inimesest, kes teeb midagi minu poolt otsitavat. Kahest ülejäänust on näha, et need isikud teevad midagi muud.

Pöörake tähelepanu video tiitlile ja kirjeldusele

Nagu ka postituste jaoks, mängivad tiitlid ja metakirjeldused olulist rolli videode positsiooni paranamisel. Võtke aega muljetavaldava tiitli ja kirjelduse loomiseks. Viige kindlasti läbi ka märksõna uuring, et te sihiksite ikka kindlasti õigeid märksõnu, mille abil inimesed tõesti midagi otsiksid.

Siit leiate te ka näpunäited sellest, kuidas kirjutada suurepäraseid pealkirju paremate ideede jaoks.

Tehke kindlaks, et kogu ülejäänud leht omab tähtsust video jaoks ja oleks optimeeritud SEO-le

SERP-des paigutuse saamiseks ei saa loota ainult video optimeerimisele. See on ikka sama, või veelgi olulisem, et ka teie leht ise on SEO jaoks optimeeritud, sest ilma selleta ei ole otsingumootorid seda võimelised indekseerima.

Kui teie leht ei paranda oma positsiooni tulemuste lehel, tähendab see seda, et teie sait on lihtsaimal viisil öelduna kohutav!

Kuigi teie veebisaidi orgaanilise järjestamise korraldamine võib osutuda keerukaks, siis kvaliteetse sisu loomisega tagate te, et õige SEO tehniliste komponentide paigutusega tuleb ka nõutud paremusjärjestus.

Teiseks osaks on aga see, et sisestatav video peab olema oluline lehe jaoks kuhu teil on plaanis seda asetada. Te peaksite endale küsima: kas teie lehe teema on mingil määral seotud kõnealuse videoga?

Lisage video, mis peaks ühel hetkel teie lehel positsioneerima ennast esikohale

Google indekseerib üldjuhul ainult ühe video lehe kohta. Kui te lisate oma lehele mitmeid erinevaid videosid, siis olge kindel, et see video kerkiks nende seast esimesena esile.

Otsingumootorid lõpetavad üldjuhul filtreerimise hetkel kui nad on jõudnud esimese videoni. Lisaks sellele ei ole mitmete videode lisamine ühele lehele just parimaks ideeks, kui te olete huvitatud mõne kindla ja spetsiifilise video optimeerimisest. Kui leht keskendub sellele videole, tagab see, et ta saab teenitud tagantlükke, mis viib meid ka järgmise peatükini.

Tehke videost lehe fookus

Aegajalt oleme näinud veebisaite, kus video on peidetud mitmete kihtide alla, nii et kasutajatel tuleb kerida ja kerida, kuni nad lõpuks mõnele videole maanduvad. See põhjustab jällegi omakorda madalat esitusmäära, sest inimesed ei ole huvitatud suurest videode otsingutele kuluvast ajast. Seejuures ei jõua ka indekseerivad robotid suure tõenäosusega peidetud videodeni.

Maksimaalselt robotitest kasu lõikamiseks peate te oma tähelepanu suunama eelkõige lehele.

Väldi ühe ja sama video mitmesse kohta asetamist

Kui te olete kunagi squashi mänginud, teate te, et see on põhimõtteliselt see, mida te teete, kui te lisate samu videosid mitmetele lehtedele. On oluline, et te seda väldiksite, sest ei ole mingisugust põhjust iseendaga võistlemisel.

Kui teie leht ja video omavad üksteise jaoks mingisugustki tähtsust ja te loodate tagada, et leht ja video saavutaks parima võimaliku paremusjärjestuse tulemuste lehel, siis pole ju teil mõtet oma videosid lisada kusagile mujale oma avalikul veebisaidil.

Ärge lootke liialt oma video reklaamimisel SEO-le

Viimaseks on äärmiselt oluline pidada meeles, et SEO ei ole usaldusväärne. Google muudab pidevalt algoritme, videod arenevad välkkiires tempos ja videote järjestamiseks otsingupottidele lootmine ei ole järjepidev strateegia.

SEO-d on raske kontrollida ja see muutub pidevalt, nii et kui soovite tõesti oma videole saada rohkem klikke, on tasulisse videoreklaami investeerimine parimaks strateegiliseks teeks.

Internetis on olemas mitmeid erinevaid platvorme, kus on teil esitada tasulisi reklaame – Facebook, Twitter ja Instagram. Seejuures võite te proovida ka mitte-makstud strateegiaid, nagu teie partnerite poolt reklaamitavaid videosid.

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *