SISUHALDUSSÜSTEEMIDE VÕRDLUS: WORDPRESS VS. JOOMLA VS. DRUPAL

SISUHALDUSSÜSTEEMIDE VÕRDLUS: WORDPRESS VS. JOOMLA VS. DRUPAL

Milline neist on parim sisuhaldussüsteem: wordpress vs. joomla vs. drupal?

Kui te olete huvitatud veebisaidi või blogi loomisest, peaksite te vaatama parimate turul saadaolevate sisuhaldussüsteemide suunas.

Sisuhaldussüsteemid aitavad teil luua, hallata ja redigeerida teie veebisaidi sisu ilma, et teil oleks vajadus HTML-i või CSS-i abil kodeerimise järgi.

Tänu wordpress vs. joomla vs. drupal CMS platvormide lihtsale natuurile saavad kõik kasutajad suurepäraste saitide loomisega hakkama omal käel. Teil ei vajadust nii arendajate kui ka disainerite järgi, ega ei vaja te ka eelnevaid saitide ehitamisega kaasnevaid kogemusi.

Selles postituses vaatame me üle kolm kõige populaarsemat sisuhaldussüsteemi, mis tulevad teile kasuks aastal 2020. Siin saate võrrelda ka nende plusse ja miinuseid ning millist nende hulgast valida.

Kolm parimat sisuhaldussüsteemi, millest vastu tuleks huvi tunda: wordpress vs. joomla vs. drupal?

WordPress

Joomla

Drupal

Siit leiate te kõik, mida te peate nende kohta teadma.

1. Maksumuse Võrdlus Teiste Parimate Sisuhaldussüsteemidega

Kõik need sisuhaldussüsteemid on 100% tasuta saadaolevad. Neid kõiki on teil võimalik nende ametlikelt kodulehtedelt paari klõpsu abil tasuta allalaadida.

Teisest küljest on seal jällegi kõrvalised kulud, mille eest tuleks teil endal hoolt kanda. Nendeks on domeeninimi ja veebimajutus.

Domeeninimi on teie veebisaidi aadress. Selle saidi puhul domeeninimeks websitesetup.org. Domeeninime ostmine ja internetis hoidmine maksab umbes 10€.

Veebimajutuskeskkond on koht, kus teie sait praegu asub ja kust külastajad sellele 24/7 juurde pääsevad. Hea majutusteenus algab umbes 3€ kuus. Siin on mõned soovituslikud keskkonnad.

Pange tähele, et veebisaidi ehitamisega kaasnev maksumus just nende kolme sisuhaldussüsteemi peale on täpselt sama, nii domeeninime ostmise kui ka majutamise osas.

Kui rääkida veel ühest asjast…

Kui nende välja toodud sisuhaldussüsteemide allalaadimine on teile täiesti tasuta, siis mõningatel juhtudel tuleb teil maksta väliste lisamoodulite eest, mis võivad teile suuresti abiks olla.

WordPressi pluginad kuni 200€

Joomla pluginad kuni 70€

Drupal pluginad kuni 100€

Sama käib ka mallide kohta:

WordPressi mallid on saadaval kuni 250€ eest

Joomla mallid kuni 200€ eest

Drupali mallid kuni 80€ eest

Kõikide nende kolme sisuhaldussüsteemi lisad on saadaval umbes sama hinna ulatuses. Kuid lõpuks on kõik seotud teile sobiva eelarvega, sest te saate hakkama ka ilma suurtemate lisakulutusteta.

Minimaalselt tuleks arvestada umbes 50€ aastase väljaminekuga.

2. Vajalik Kogemustepagas

Lõppudelõpuks ei vaja te ühegi eelnevalt väljatoodud platvormi puhul eelnevat kogemustepagasit.

Selle tõttu võivad ka tulemused sõltuda sellest, millised on teie ootused ja kui tehnilisest saidist te huvitatud olete.

WordPress on ilma pigema vaidluseta kõige lihtsamini kasutatav platvorm. Lisaks sellele on ka WordPressi funktsionaalsuse laiendamine ja kujunduste leidmine ning kohandamine selle platvormi puhul palju mugavam.

Nüüdseks pakuvad paljud ettevõtted nüüd ka majutusteenust, mille tõttu ei pea te ise pead vaevama veebi üles seadmise koha pealt serverisse, sest seda teenust pakkuv ettevõtte teeb seda teie eest.

Kui rääkida saidi kohandamisest, siis siinkohal tulevad WordPressiga kaasa selleks mõeldud kasutajasõbralikud liidesed, mis aitavad muuta välimust, toone, tausta ja teisi visuaalseid elemente.

Joomla ja Drupal on rohkem arendusele suunatud platvormid, kui WordPress, mille puhul on teil mugav käsitleda nii HTML kui ka PHP koodi – seda muidugi juhul kui te soovite luua tehniliselt keerukaimaid veebisaite.

Nii Joomla kui ka Drupali pole seal olemas niipalju mitmekülgseid lisandmooduleid ja isegi need, mis seal on teie jaoks saadaval, pole nii võimalusterohked kui seda on WordPressi pluginad.

Enamikel juhtudel peate Joomla ja Drupali puhul kedagi väljastpoolt enda ettevõtet palkama, et te jõuaksite tehnilise ja võimalusterohke kohandatud saidini.

3. Parima Sisuhaldussüsteemi Populaarsus

Võrdluses teiste sisuhaldussüsteemidega, leiab WordPress ennast kindlalt esikohalt. Seda on võimalik näha ka all asuvast graafikust – siin on kõigi nende kasutamise protsent selgelt välja toodud.

Siit ongi võimalik näha, kui väike on tegelikult Joomla ja Drupali populaarsus võrreldes WordPressiga.

Siin on kogu numbrite jada:

WordPress – rohkem kui 35% kogu veebist.

Joomla – ainult 2.7%

Drupal – juba 1.7%

Siin on mõned näited WordPressil töötavatest veebisaitidest:

Siin on mõned näited Joomlal töötavatest veebisaitidest:

Siin on mõned näited Drupalil töötavatest veebisaitidest:

4. Disaini Valik

Disaini kvaliteet on teile sobiva sisuhaldussüsteemi valimisel määravaks teguriks. Meile kõigile meeldivad juba silmapaistvad veebisaidid!!!

Nüüd aga sellest, milline näeb välja saidi kohandamata disain – see tähendab, kuidas teie sait pärast esimest installimist vaikimisi välja näeb.

Vaikimisi WordPressi Veeb:

Joomla:

Drupal:

Nii Joomla kui ka Drupal näevad küsitluste põhjal välja natuke arhailised, kui WordPressist kajastub hoopis kaasaegset ja optimeertud kujundust.

Kui vaikekujundus kõrvale jätta, siis enamik kasutajad on pigem huvitatud millegist unikaalsest, kus tulevadki mängu erinevad teemad ja mallid.

Seal on WordPressile saadaval tuhandeid erinevaid teemasid, nii tasuta kui ka tasulisi. Alustuseks on teil võimalik liikuda ametlikule WordPressi lehele WordPress.org, kust on teil võimalik leida mitmeid erinevaid malle ja teemasid. Seal on saadaval umbkaudu 10 000 tasuta WordPressi teemat. Lisaks sellele on teil võmalik leida läbi terve veebi tuhandeid teisi teemasid.

Kui rääkida aga makstud teemadest, siis siinkohal on samuti olemas mitmeid portaale, mis müüvad teile erinevaid ja muljetavaldavaid teemasid alatest 10€ – 250€.

Kokkuvõttes ei tohiks teil küll tulla ette puudusi disaini valikute koha pealt.

Drupali ja Joomla juures on valik aga palju väiksem. Tegelikult on häid ja tasuta saadaolevaid saadval täiesti olematu arv teemasid. Selle all mõtleme ainult paari sadat, kui WordPressil on neid aga mitmeid tuhandeid.

Seda öeldes, makstud teemad näevad nende kõikide puhul head välja, nii nende disaini kui ka funktsionaalsuse poole pealt. WordPressi jaoks on neid lihtsalt saadaval palju suurem kogus.

5. Kohandamise Võimalused

Igaüks nendest parimatest süsteemidest pakub neile personaalset lahendust oma funktsioonide installimisel.

WordPressi puhul nimetatakse neid lihtsalt “lisadeks” (add-ons)

Joomla kutsub neid “laiendusteks” (extensions)

Drupal omakorda jällegi “mooduliteks” (moduls)

Nende kõigi eesmärk on tegelikult täpselt sama – et anda järgi piirangutele, mis kaasnevad teatud sisuhaldussüsteemi funktsioonidega.

Siin on mõned statistilised näitajad:

Teil on võimalik leida üle 50 000 WordPressi plugina juba ainult WordPressi ametlikult saidilt. Lisaks sellele on neid üle terve interneti saadaval tuhandete erinevate kolmanda-osapoole arendajate poolt.

Joomla jaoks on seal olemas umbkaudu 8000 laiendust ning läbi terve veebi veel paar sada.

Drupali jaoks on olemas umbes 45 000 moodulit selle ametlikul saidil, kuid ainult käputäis vabalt internetis.

WordPress pakub neist aga suurimal hugal kasutajapoolseid pluginaid. Selle all mõeldakse seda, et nad on mõeldud kasutamiseks just lõpptarbija poolt, mis pakuvad täpsemaid kasutajaliideseid ja hõlpsasti kasutatavaid juhtpaneele. Kui te otsite enda WordPressi saidile mõnda uut funktsiooni, siis siinkohal võite te tunda ennast turvaliselt, sest midagi teile sobivat on seal alati saadaval.

Joomla pakub samuti mitmekülgset laienduste valikut, mis on küll märksa väiksem kui WordPressi oma. Kuid oma äärmuslike probleemide lahendamiseks leiate te küll ka siit midagi sobivat – galeriid, SEO, analytics, kontaktvormid jne.

Drupali moodulid on pigem arendusele suunatud. Leiate mitmesuguseid lahendusi API-de laiendamiseks, lisakoodide seadistamiseks arendajatele, täpsema kasutajahalduse tegemiseks jne.

Üleüldiselt aitavad need teil edasiselt kohandada Drupali sisemisi funktsioone, kui te tööte mõne tõsisema ja keerulisema projekti kallal. Samas ei ole seal olemas eriti palju kasutajatele-suunatud mooduleid.

6. Turvalisus ja Värskendused

WordPressi versiooni värskendusi on teil mõtet oodata iga 50-60 päeva tagant. Palju neid värskendustest on minimaalsed ja mõeldud kõige väiksemate vigade parandamiseks. Suuremad WordPressi uuendused tulevad välja aga ainult paar korda aastas.

Väiksemad Joomla uuendused tulevad välja märksa sagedamini, umbkaudu 10-40 päeva tagant, aga suuremad ainult aastas korra või harvemgi. Näiteks Joomla versioon on meil olnud käepärast juba aastaid ilma, et midagi uut tulekul oleks.

Drupal töötab kindla väljaandmise ajakava alusel, pakkudes kuus ühe veaparanduse värskenduse ja ühe turvavärskenduse. Suuremad uuendused antakse välja umbes kaks korda aastas. Drupali puhul tekitab aga suuremat segadust see, et visuaalselt jookseb samaaegselt kaks Drupali versiooni – Drupal 7 ja Drupal 8.

Nüüd räägime aga nende turvalisusest ja toome välja turvalisuse raporti:

Nagu näha, ei ole WordPressi turvalisus just parimate killast. Umbkaudu 90% nakatunud veebisaitidest jookseb WordPressi peal.

See WordPressi madal määr on tingitud just kahest peamisest faktorist. Kuna tegu on populaarseima sisuhaldussüsteemiga veebis, on täiesti loomulik, et sellel jooksvad saidid omavad rohkem liiklust.

Kuna nii paljud saidid töötavad WordPressis, annab WordPressi häkkimine ründajatele suurema investeeringutasuvuse.

Samaaegselt tuleks ka rõhutada seda, et Drupal ja Joomla on olnud küberkurjategijate poolt rohkem kaitstud kui WordPress. Tegelikult ongi turvalisus üheks Drupali plussiks. Nii mitmetki valitsusagentuurid ja ettevõtted on enda saidi turvalisuse huvides andnud Drupali hoolde.

Kokkuvõte

Nii Drupal, Joomla kui ka WordPress on kõik suurepärased sisuhaldussüsteemid. Erinevuseks on see, et Drupali ja Joomlaga kaasneb märksa rohkem sisse-ehitatud funktsioone kui WordPressiga.

Samas kui WordPress ületab neid jällegi kasutajasõbralikkuse, suurte ülemaailmsete keskkondade, pluginate ja teemade koha pealt. Ka ilma igasuguse programeerimisoskusteta arendajate jaoks on WordPressi abil ühe silmapaistva veebisaidi loomine äärmiselt lihtne. Kui rääkida Joomlast ja Drupalist, siis siinkohal on arendajatel vaja varuda selleks natuke aega.

Rohkem kui oma 55 000 + pluginaga on WordPressil võimalik lisada loodud saidile mis tahes tüüpi funktsioone.

9 thoughts on “SISUHALDUSSÜSTEEMIDE VÕRDLUS: WORDPRESS VS. JOOMLA VS. DRUPAL”

  1. Some truly great information, Gladiola I detected this. “Now hatred is by far the longest pleasure men love in haste but they detest at leisure.” by George Gordon Byron. Stewart Nabours

  2. Hello! Do you know if they make any plugins to assist with Search Engine Optimization? I’m trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I’m not seeing very good
    gains. If you know of any please share. Appreciate it!

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga