bank-blur-business-buy-259200

Mis asi on Stripe ja kuidas see töötab?

Tõsiasjaks on see, et Stripe-i on tegu “täiskomplekse maksete töötlejaga”, mis on peenemal viisil öelduna kolmanda osapoole nii maksete kui ka makseväravate (payment getaway) süsteem. See tähendab seda, et Stripe võimaldab teie ettevõttel läbi viia krediit- ja deebetkaardi protsesse ning automatiseeritud arvelduskoja (ACH) tehinguid nii võrgus kui ka väljaspool.

2010. aastal loodud Stripe toel viivad oma tehinguid läbi ka mõned maailma suurimad ja turul nähtavad kaubamärgid, nagu näiteks Lyft, Under Armour, Blue Apron ja Pinterest. Väidetavalt on ühel või teisel hetkel 89% ülemaailmsetest tehingutest viidud läbi rakendusega Stripe. Kuna Stripe on võimeline käsitlema koguni 135 erinevat valuutat, kasutavad ka paljud ettevõtted seda igapäevaselt rahvusvaheliste tehingute tegemisel.

Stripe on äärmiselt võimalusterohke maksesüsteem, kuid mitte igal ettevõttel ei ole võimalusi ega ka vajadusi nende kõigi kasutamiseks. Siit on teil võimalik lugeda sellest, kuidas Stripe toimib ja mida see teie heaks teha võib.

Kuidas Stripe töötab?

Stripe Payments on maksete töötlemise platvorm. See võimaldab teil krediidi- või deebetkaarditehingute abil teha ülekandeid kliendi pangakontolt teie ettevõtte kontole. Seda tähendab see lihtsaimal viisil defineerituna, aga täpsematesse detailidesse laskume me hiljem. Kui Stripe`i saab küll kasutada mitmete erinevate tehingute tegemiseks, kaalute te seda, sest te otside omale e-kaubanduse lahendusi. Täieliku ülevaate saamiseks sellest, kuidas Stripe töötab veebipõhises jaemüügis, peate te lugema edasi.

Stripe`i Maksetööriistad.

Veebitehingute töötlemiseks ja läbi viimiseks vajate te nii makseväravat (payment getaway) kui makseprotsessorit. Maksevärav hõivab ja edastab kliendi krediitkaardimakse teabe turvaliselt töötlejale, mille järgmiseks toiminguks on hoopis tegelikkuses ülekande töötlus. Seejärel suunatakse kliendi pangast saaadud summad ajutiselt kaupmehe kontole ehk antud juhul siis kolmanda osapoole töötlejale, milleks antud juhul on Stripe, mis on koondatud konto, kus kogusummast lahutatakse krediit- või deebetkaardiga seotud tasud. Järgmisena suunatakse maksed kaupmehe kontole. Tegelikult on see kõik palju keerulisem, kui siin räägitud, kuid siit peaksite te saama üldise ülevaate sellest, millega tegu. Stripe ühendab endas maksevärava funktsionaalsuse ja makseprotsessi, tehes e-kaubanduse käsitlemise teie jaoks äärmiselt hõlpsaks ja mugavaks.

Stripe`i Arendamise Tööriistad

Stripe`i veebiarendus tööriistad on päris kindlasti väga muljetavaldavad ja väga võimekad, ning erinevalt paljudest selle konkurentidest on nad ka täiesti avalikult saadavad, nii on teil võimalik ka selle seadistamisest lihtne aru saada. Stripe`i REST API kasutamiseks on vajalik kahe paari võtme olemasolu: üks, mis on mõeldud testimiseks ja teine jällegi otseülekande edastamiseks. Leida on teil need võimalik Stripe`i töölaualt menüüst API võtmed. Lõpuks, kui teie konto on aktiveeritud, on teil võimalus valida reaalajas ja testklahvide vahel. Stripe aktsepteerib kõiki serveripoolseid keeli ja raamistikke, milleks on just Ruby, Python, PHP, Java, Node.js, Go ja .NET. Stripe`i algne seadistamine on väga lihtne ja kui kasutada eelnevalt loodud kassat nagu “Stripe Checkout”, on see eelkõige mõeldud piiratud kogemustega arendajate jaoks. Selle all mõtleme me vähem kui 15 koodirida.

Esimese asjana peate te installima oma keelele sobiva Stripe`i raamatukogu. Seda on teil võimalik teha paketti haldurite nagu “npm” Node.js jaoks, “pip” Pythonile jne. Sealt edasi on kõik vaid API võtmete seadistamise küsimus, mis sisaldab teie maksekavatsusi koos summa andmetega, valuuta, makseviisi ja e-posti aadressi kohta, kuhu kviitung saadetakse. Kui te olete kõikide vajalike toimgutega edukalt ühelpool, tagastatakse teile tehingu üksikasjad.

Siit alates pakub Stripe teile välja mõned erinevad teed, mis kaudu on teil võimalik edaspidiselt liikuda ja mida te saate edaspidiselt oma e-kommerts lehe ehitamiseks kasutada.

Kõik juhendid sisaldavad täpselt sama palju olulist informatsiooni kui ka peamised seadistuse jaoks vaja minevad õppematerjalid, kus räägitakse erinevatest koodilõikudest ja Stripe Docs`i teist olulistest osadest.

Stripe Plug & Play seadistamine

Äratas teis käesoleva artikli eelnev osa huvi? Täiesti arusaadav. Mitte kõik ettevõtted ei oma ligipääsu professionaalsetele arendajatele. Ehkki Stripe ise on loomult arendajale keskendunud rakendus, on olemas ka teisi võimalusi kuidas kasutada seda teie maksete töötlemise teekonnal ilma, et te omaks ettevõttesiseseid arendajaid. Lisavõimalused on:

Lepingu alusel Stripe`i partnerilt palgatud arendaja.
Kasuta eel-loodud e-kommerts lahendust, mis toetab Stripe`i integratsiooni.

Kui te otsustate teise valiku kasuks, näete te seal palju tuttavaid nimesid. Meie kasutame sellel puhul pistikprogrammi WooCommerce. WooCommerce eksisteerib nii WordPressi teemana kui ka integratsioonina, mida on teil võimalik lisada WordPressi teemadele. Tehke ennem kindlaks, et te olete installinud ka WooCommerc`i “Stripe Payment Gateway” plugina. Lõpuks kui te olete jõudnud kõige sellega ühele poole, leiate te ka vajalikud seaded siit – WooCommerce –> Settings teie sisuhaldussüsteemi küljeribalt. Klõpsake järgmiseks vahekaardil “Checkout” ja seejärel leidke sealt link “Stripe”.

Seejärel näete Stripe`i valikuid “Enable (Luba)/Disable (Keela)” ja luua oma ostukorvile kohandatud väljad. Hetkel saate te sisse lülitada test mode`i siit “Enable Test Mode”, et testida Stripe`i poolt teile jagatud testimiseks mõeldud krediitkaardi numbrite abil. Selle tegemiseks vajate te omale salastatud võtit (Test Secret Key) ja avaldatavaid testvõtmeid (Test Publishable keys). Juhul kui testimisrežiim on teie jaoks keelatud, küsib see pistikprogramm selle asemel teie käest hoopis reaalajas versioone.

Siit alates on seal olemas veel mõned “luba/keela” valikud vastavalt teie enda maitsele. Kaasaarvatud automaatselt krediitkaardi informatsiooni omandamine või hoopis selle manuaalselt autoriseerimine. Kasutades Stripe Checkouti eelloodud välju ja andmeid, lubage endale “Apple Pay” kasutamine ning maksmine salvestatud kaartide kaudu, määrates ära ka keeled. Pange tähele, et krediit- või deebetkaardi andmed on salvestatud Stripe`i mitte teie serverisse, mis peaks olema teile kergenduseks.

Ja ongi kõik! Nüüd on teil võimalus alustada e-kommerts maksete aktsepteerimist Stripe`iga. Kuigi sellist tüüpi üles seaded ei vaja mingisugust programmeerimist, peavad teil olema mõningased teadmised kasutatavast sisuhaldussüsteemist, et teil oleks ülevaade seal navigeerimisest. Õnneks enamike ja populaarsemate eel-loodud ostukorvidel on rikkad nende jaoks loodud õppevideode poolest, mis peaks teid aitama suurtemate raskuste ületamiseks.

Pakub Stripe selle kasutajatele ka turvalisust?

Stripe on just kurikuulus oma turvalisuse koha pealt, võttes seda kõike väga tõsiselt. Stripe on sertifitseeritud PCI teenuse pakkuja 1. tase, mis tähendab, et see vastab tööstuse kõige rangematele turvastandarditele.

Stripe kasutab HTTPS-i kõigi tema teenuste jaoks, mis kasutavad TLS-i (SSL), isegi nende avaliku veebisaidi ja töölaua jaoks. Lisaks sellele on ka kõik krediit- ja deebetkaardi numbrid turvalisuse huvides krüpteeritud eraldi seadmetes hoitavate dekrüpteerimisvõtmetega.

On täiesti loomulik, et keegi pole täiuslikud ja meie puhul on tegu ikkagi inimestega. Seetõttu pakub Stripe ergutusprogrammi kõigile, kes tuvastavad võtavad vaevaks turvalisusega seotud vigade tuvastamise ja teatavad sellest seejärel turbemeeskonnale. Suurtemate vigade leidjad võivad selle eest oodata vähemalt 500 dollarist kompensatsiooni ja väiksemate haavatavuste eest vähemalt 100 dollarit.

Kui te olete sellegipoolest mures pettuste pärast, pakub Stripe teile edasijõudnud vigade tuvastamise teenust nimega Radar. Radari puhul on suure tõenäosusega tegemist liiga võimsa teenusega, kuid see kasutab masinõppimis, et ennustada petlike tehingute tõenäosust, võttes arvesse teie ettevõtte andmeid ja teavet, mida Stripe omab kasutatava kaardi kohta.

Teil on võimalik kasutada standartseid pettuseid ennetavaid tööriistu nagu aadressite kinnitamise teenus (aaddress verification service) ja CVV kontroll (CVV Checks).

Miks Stripe on kasulik just rahvusvaheliste ettevõtete jaoks?

Kui te kaalute Stripe`i kasutamist kui kõige kuluefektiivsemat lahendust, on see teie jaoks parim võimalus, sest siinkohal olete te huvitatud rahvusvahelistest tehingutest. Stripe reklaamib ennast välja kui parimate makseteenuste pakkuja, mis võib olla kohati vaieldav, on ta sellele kohale kindlasti üks peamistest pretendentidest.

Stripe on saadaval tervelt 34 erinevas riigis. See tähendab, et see on saadaval kaupmeestele, kelle ettevõtted asuvad nendes riikides, kuid see mahutab üle 135 erineva valuuta. Selle juures on veelgi parem see, et juhul kui teie enda valuuta erineb teie kliendi krediitkaardil olevast valuutast, konverteerib Stripe selle teie valuutasse väga minimaalse tasu eest, tuginedes igapäevastele turu keskmistele vahetuskurssidele. Valuuta konverteerimistasu on teil võimalik vältida, kui teil on olemas omavahel ühendatud pangakontod, mis kasutavad ühte ja sama valuutat.

Lisaks sellele on veel üks heaks funktsiooniks rahvusvaheliste ettevõtetele see, et Stripe võimaldab teil kuvada toodete maksumused kasutajale omases keeles. See tähendab seda, et isegi kui teie toiduainete müügiga tegelev ettevõte asub füüsiliselt Eestis, on teil selle poe tooteid võimalik müüa Rootsi SEK`i eest.

Viimaseks aktsepteerib Stripe mitmeid maksemeetodeid, tehes selle abil välistel turgudel kauplemise täiesti loomulikuks. Stripe kasutab isegi ka kõige haruldasemaid lähenemisviise kohalike maksetüüpide toetamiseks lisaks tavalisematele “universaasetele” maksetele, mis keskenduvad eriti tüüpidele, mis on populaarsed just Euroopaliidus ja Hiinas.

Stripe`i maksete API toetab järgnevaid maksetüüpe, millel tuginevad kõik maailma turud:

Alipay
Apple Pay
Google Pay
Microsoft Pay
Amex Express Checkout
Masterpass by Mastercard
Visa Checkout
WeChat Pay

Siin näete te aga diagrammi, et saada aimu sellest, kus ja mida on teil võimalik kasutada:

Stripe`i poolt keelatud ettevõtted: mida teil on seal võimalik müüa ja mida mitte?

Enamik makseteenuseid ei tööta kõikides tööstustes, kas siis turvalisuse, juriidilistel või isegi moraalsetel põhjustel. Ka Stripe`i ei erine selle koha pealt teistest. Kuna Stripe`i puhul on tegemist kolmanda osapoole protsessoriga, mis tähendab seda, et see koondab kõik oma kliendid ühele ainsale kaupmehekontole, millega kaasneb ka natuke suurem risk, kui igal kliendil oleks enda isiklik kaupmehekonto. Kui te olete sattunud probleemse valdkonna otsa ja olete sellegipoolest kohustatud nõustuma kaardimaksetega, võiksite te selle asemel kaaluda kaupmehekonto küsimist selliselt ettevõttel nagu on “Payment Cloud”.

Seetõttu on ka täiesti ilmne, et Stripe ei tee koostööd ettevõtetega, kes müüvad illegaalseid tooteid või teenuseid. Seda enam Stripe`i piirangud on natuke liiga udused: siinkohal on teile antud võimalus edastada enda Stripe`i meeskonnale, et nad teeksid teie puhul erandi.

Stripe`i piirangud:

Finants ja professionaalsed teenused

Investeerimine ja krediitkaardi teenused
Rahalised ja juriidilised teenused
Virtuaalne valuuta

Intellektuaalomandi õiguste rikkumised, reguleeritud või ebaseaduslikud tooted ja teenused

Kõik, mis puudutab IP-d
Võltsitud tooted
Mängurlus
Reguleeritud tooted (tubakas, kanep ja sarnased tooted)
Täiskasvanutele mõeldud sisu ja teenused

Ebaausad, kuritahtlikud või petlikud tegevused

Kiiresti rikastumise skeemid
Trükiste tasulised eemaldamissaidid
Lisaväärtuseta teenused

Stripe’i finantspartnerite poolt piiratud tooted või teenused

Rahaliste vahendite koondamine ning maksete hõlbustamine
Narkootikumide töötlemiseks loodud seadmed
Kõrge riskiga ettevõtted
Mitmetasandiline turundus
Pseudoravimid
Sotsiaalmeedia tegevus
Ained, mis on loodud illegaalsete narkootikumide jäljendamiseks
Videomängude / virtuaalmaailma krediidid

Samuti ei ole nad huvitatud sellest, et Stripe`i kasutatakse viisil, mis vastuolus kavandatud eesmärkidega ja ei ole kooskõlas Stripe`i teenuste lepinguga.

Kas Stripe on teie ettevõtte jaoks parim valik?

Stripe on parim ettevõtetele, kes on seotud e-kaubandusega, tahavad parimat turvatunnet ja teevad äritehinguid ka välistel turgudel. Kui te olete ise programmeerija või teie meeskond omab mõnda, siis pakub Stripe teile parimaid arendamiseks mõeldud tööriistu maksesüsteemide turul.

Nagu öeldud, kõiki Stripe`i funktsioone te enamuse ajast suure tõenäosusega ei vaja. Tegu ei ole just ka kõige odavama lahendusega. Ja nagu kõigi kolmandate osapoolte töötlejatega, kaasneb ka sellega seotud seletamatu konto hoidmise ja külmutamise kõrgendatud oht.

Kui teile meeldib see, mida Stripe on võimeline teile pakkuma, kuid te olete natuke kurnatud selle laiast haardest, vaadake ka Stripe`i alternatiivide poole. Kui Stripe ei vasta teie tööstusele, leidke erinevate veebimaksete jaoks mõeldud makseväravate ja krediitkaarditöötlejate hulgast just teile sobiv.

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *