MIS ASI ON KODULEHE HOOLDUS JA MIKS ON SEE TEIE JAOKS OLULINE?

MIS ASI ON KODULEHE HOOLDUS JA MIKS ON SEE TEIE JAOKS OLULINE?

Kodulehe hooldus tähendab regulaarset kodulehe haavatavuse ja vigade kontrolli ning selle uue ja värskena hoidmist. Teie kodulehe tervena hoidmiseks, SEO parandamiseks ja järjepideva liikluse kasvuks peaksite te seda tegema regulaarselt.

Teie koduleht toimib täpselt nagu iga teine motoriseeritud sõiduvahend – kui te jätate vahele regulaarse õlivahetuse, siis selle sooritusvõime kukub kuni mootor lakkab lõpuks täielikult töötamast. Ärge laske seda juhtuda oma kodulehega, arvestades eriti seda, kui palju te raha ja vaeva sinna investeerinud olete. Teie kodulehe arendajad ja majutamiseks mõeldud keskkond peaks arvesse võtma kõike allpool näidatud.

Hoides oma koduleht hästi hooldatuna ja atraktiivsena, ärate te huvi oma tulevastes potentsiaalsetes klientides, olgu selleks siis kas suured või väikesed ettevõtted. Erineva suurusega ettevõtetel jäävad tihtipeale tähelepanuta mõned väga olulised detailid, või ei pea nad neid lihtsalt oluliseks ja vaatavad neist mööda.

Kodulehe hooldus võib kergesti saada üheks neist asjadest , kuna see ei too alati esile viivitamatuid probleeme. Kuid nagu ka teie tervist, võib regulaarsete kontrollide vahele jätmine kahjustada ka teie kodulehe tervislikku seisundit.

Samas teie ettevõtte sujuvalt toimimiseks on vajalik ka kodulehtede pidev jälgimine.

Kodulehe hoolduseks vaja minevad sammud?

Siin on nimekiri toimingutest, mis peaks aitama teie kodulehel sujuvamalt toimida. Neist kõige olulisemad on turvalisuse uuendused. Ilma nendeta on teie koduleht reaalselt sellele klõpsajate poolt ohustatud.

Siin on välja toodud kodulehe hoolduseks vajaminevad ja regulaarselt lõpetatavad ülesanded.

Iganädalased

Kontrollige, et kõik teie lehed laeksid korrektselt ja ilma erroriteta

Varundage varukoopia ja veenduge, et ka teie saidi eelmine versioon oleks salvestatud

Uuendage kodulehe tarkvara ja pistikprogramme

Vaadake üle, et kõik teie vormid töötaks korrektselt

Eemalda kõik spämmidest kommentaarid oma lehtedelt ja postitustest

Kontrollige, et teie lehel ei oleks katkiseid linke

Kas teie lehel leidub 404 erroreid, mida tuleks parandada ja ümber suunata

Kirjuta oma blogisse üks või rohkem postitusi oma SEO liikluse innustamiseks

Igakuiselt

Kontrollige oma kodulehe laadimiskiirust ja kindlustage, et miski seda ei aeglustaks

Vaadake üle oma turvalisuse skaneeringud ja veenduge, et kõik oleks omal kohal

Analüüsige oma kodulehe eelneva kuu statistikat

Kontrollige, kas teie blogis on artikleid, mida tuleks värskendada

Kvartalis

Vaadake üle oma kodulehe disain ja struktuur ning kas seal on võimalik teha mõningaid muudatusi

Kontrollige graafikaid ja pilte. Võibolla tuleks teil seal midagi uuendada?

Vaadake üle oma SEO ja tiitlid ning metakirjeldused, et nad oleks nii efektiivsed kui vähegi võimalik

Testi ja kohanda hüpikaknaid, vorme ja tegevusele kutsungeid

Vaadake üle oma töökoormus tõhususe suhtes ja vaadake kas annaks midagi automatiseerida

Vaadake, kas teie koduleht kuvatakse korrektselt kõikidest seadmetes

Vaadake üle reklaam ja turunduskampaaniad, et näha, kas midagi vajab uuendamist ja muutmist

Varundatud seisundi kontrollimiseks taastage veebisaidi eelmine versioon

Igaaastaselt

Uuendage viiteid jooksvale aastale

Vaadake üle iga leht sisu täpsuse, grammatika, kirjavigade ja olulisuse suhtes

Kontrollige aktiivseid e-posti aadresse ja kontrollige, kas neid on liiga palju ja kas neid saab kustutada

Tehke kindlaks, et teie domeeninimi oleks uuendatud

Mõelge, kas kodulehe kujunduse värskendus on vajalik

Vaadake üle kõik oma enim väärtust omavad artiklid, et näha, kas mõnda neist on võimalik värskendada uue sisu abil

Nagu ka esitatud nimekirjast on võimalik välja lugeda, peab kodulehe hooldus olema suur ja järjepidev osa teie ettevõtte tegevusest. Kui te ei ole võimeline seda õigel moel rakendama, võib see teie ettevõtte potentsiaalsele kasvule tõsiseid probleeme ja tagasilööke põhjustada.

See kehtib just suurte saitide puhul, millel on sadu või isegi tuhandeid lehti.

Kodulehe valmistamiseks mõeldud tööriistade tutvustamise läbi, kasvavad kodulehed samm sammult igal aastal.

Kui enamikele saitidele on lihtne erinevaid lehti lisada, siis nende lehtede korrapärasena hoidmisega on hoopis teised lood.

Kokkuvõttes peate te olema kursis oma kodulehtede käekäiguga.

Miks on kodulehe hooldus teie jaoks nii suure tähtsusega?

Paljudel uutel ettevõtetel on juba niigi palju erinevaid ülesandeid kukil ilma, et nad peaksid muretsema lisaks sellele ka kodulehe seisukorra pärast. On väga ahvatlev osta omale domeeninimi, luua sisuks midagi ajutist, et muretseda sellepärast hilisemas faasis. Seal on olemas palju erinevaid põhjuseid, miks see ei ole just parim idee. Hetkelise, terve ja aktiivse kodulehe hooldamine on teie jaoks oluline mitmetel erinevatel põhjustel.

SEO

Kogu ettevõtte alustamise mõtteks ongi klientide, tarbijate või sihtrühma olemasolu. Pideva liikluse oma saidile suunamiseks peate te seda regulaarselt värskendama.

Google suhtub hästi kodulehtedesse, mis omavad otsingumootorite tulemuste lehtede jaoks enim väärtust ja värskeimat informatsiooni. Juhul, kui nad kahtlustavad, et te ei ole oma kodulehte värskelt uuendanud või see on saanud kahjustada mõne pahavara poolt, võivad nad teie kodulehe ka isegi de-indekseerida. Te peate hoidma oma kodulehe värskena nii hetkelise sisu, pressiväljaannete, märksõnade kui ka erinevate artiklite abil, et see saavutaks parima võimaliku positsiooni tulemuste lehel.

Regulaarne kodulehe uuendamine on hindamatu väärtusega SEO strateegia.

Klientide Kaasamine

Teie kodulehele liikluse suunamisel on äärmiselt oluline nende potentsiaalsete klientide hoidmine. Kui nad ei ole olnud võimelised leidma midagi neile huvi pakkuvat – uut informatsiooni, olulist sisu – on hea võimalus, et nad kaotavad kiiresti huvi teie vastu täielikult. Et teie koduleht toimiks kasuliku tööriistana, peate te tegema kindlaks, et see oleks puhas kirjavigadest, grammatika probleemidest ja omaks kasutajale kõike, mida nad vajavad ning paistaks seejuures välja ka kaasahaarav.

Turvalisus

See üks ja ainuke kõige olulisem põhjus hoida kodulehe hooldus oma silmapiiril, eriti juhul, kui teie koduleht salvestab mingil kujul tundliku informatsiooni. Kui te kasutate kodulehtede ehitamiseks platvormi nagu WordPress, peate te kindlustama, et te installite regulaarselt tarkvarauuendusi ja turvalisuse tagamiseks mõeldud pistikprogrammid.

Ettevõtte Imago

Hästi ja professionaalselt disainitud kodulehtede loomine muutub iga päevaga aina lihtsamaks. Professionaalsetelt ettevõtetelt peaksite te alati ootama professionaalseid tulemusi. Kui veebisaidid ei täida teie ootuseid, liiguvad kliendid sageli edasi mõne teise ettevõtte juurde, mis on võimeline pakkuma neile kõike ootuspärast.

Teie Rahulolu

Teie kodulehe olemasolu on teie ettevõtte juures äärmiselt oluline element. Kui see värskendatud ja jookseb sujuvalt, võib see olla äärmiselt tõhusaks tööriistaks. Kui teie koduleht ei ole heas korras, võib see teile kokkuvõttes kalliks maksma minna. Kui te olete jäänud kodulehe hooldusega ajahätta, võib kõigega jälle järje peale jõudmine kujuneda väga vaevaliseks protsessiks.

Pea Sammu Disaini ja Tehnoloogia Trendidega

Mida silmatorkavam on teie koduleht, seda enam veenate te enda potentsiaalseid kliente, et just teie olete nende jaoks õige valik. Kui installida regulaarselt tarkvara uuendusi, on võimalik ära kasutada funktsioone, mis installitakse koos värskendustega.

Kui Suur on Kodulehe Hoolduse Maksumus?

See sõltub peamiselt klientide ootustest, mille jaoks teie kodulehte kasutama hakatakse, teie sihtrühma suurusest ja kui palju sisu teie kodulehele lisatakse. Allpool on välja toodud erinevad hinnalahendused.

Väike Personaalne Blogi

Väike personaalne blogi ei oma üldjuhul suurt liiklust ja sellel on ka väga väikesed nõudmised. Seda on võimalik majutada kas blogimiseks mõeldud lehele “Google Blogger” ilma igasuguse maksumuseta, või siis kasutades platvormi WordPress, millega kaasneb minimaalne igakuine maksumus, mis tuleb domeeninime uuendamisest ja majutusteenusest.

Suure Sihtrühmaga Keskmise Suurusega ja Aktiivne Blogi

Kui teil on blogi, mis toodab teile kasumit aktiivse vaatajaskonna abil, soovite te tõenäoliselt mõningate kohandamistega olla ise majutaja rollis. See nõuab sagedasemat hooldust, värskendusi, turundust ja varundamist ning pisut suuremaid rahalisi investeeringuid.

Turunduse Eesmärgil Loodud Ettevõtte Koduleht

Sarnaselt keskmise suurusega blogile, vajab ka see ise-majutamist koos lihtsa disaini malli ja piiratud sisuga.

Suured Kohandatud E-Kommerts Lahendused

Siinkohal on tegu juba suurema rahalise investeeringuga, kuna te peate sellist tüüpi projektide juures olema hooldamise osas valvsam kui kunagi varem. Läbi töötlemist vajab suur hulk sisu, tähtsad koodiread ja isegi kliendiandmed. Kui teil pole juhuslikult isiklikku IT-meeskonda, soovitame teil otsida endale sobiv hoolduspakett, et oma kodulehe vajadustega kursis olla.

Kohandatud Veebirakendus

See saab olema teie suurimaks finantsinvesteeringuks. Teie veebirakendus oli nullist ülesehitatud ja loodud kindla eesmärgiga, et olla ideaalses seisukorras või teie ettevõtte võib reaalselt kahjustatud saada. See vajab kindlasti pühendunud arendajate meeskonda, kes hoiaksid lähedalt kodulehe hooldusel silma peal.

Kokkuvõte

Nagu ka iga teine ettevõtte tööriist, vajab ka teie koduleht regulaarseid uuendusi ja hooldust. Erinevad tööstusharud on pidevas muutuses ja et teie koduleht suudaks selle kõige sammu pidada, peab see välja nägema kaasaegsem kui kunagi varem. Nende näitajate järgi kodulehe seadistamine paneb selle tööle kui sujuvalt toimivad hammasrattad kogu kellavärgis.

1 thought on “MIS ASI ON KODULEHE HOOLDUS JA MIKS ON SEE TEIE JAOKS OLULINE?”

  1. My brother suggested I might like this website. He was
    entirely right. This post truly made my day. You can not imagine simply
    how much time I had spent for this info! Thanks!

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga