Google site kit banner

Kuidas kasutada WordPressi rakendust Site Kit?

Veebisaidi haldamisel on suuretõenäosusega parimaks abimeheks Site Kit erinevate Google`i teenuste juures kasutamiseks: nagu näiteks analüüsi jälgimiseks, jõudluse testimiseks ja muuks. Nende kõikide samaaegselt haldamine võib kujuneda üsna keerukaks, mille tõttu on seal olemas selline plugina nagu Site Kit.

Ametliku Google Site Kit rakenduse abiga on teil võimalik WordPressiga siduda kõik endale meelepärased veebiteenused. Kui kõik on asjakohane, on teil võimalik näha WordPressi juhtpaneeli andmeid, nagu näiteks statistikaid rakendusest Google Analytics.

Selles juhendis heidame me pilgu peale Google Site Kit pluginale, mida on sellel meile pakkuda ja kuidas seda üles seada. Sukeldume nüüd selle kõige sügavustesse!

Siin vaatame me lähemalt mida on võimalik Google Site Kit pluginal meile pakkuda ja kuidas seda üles seada. Sukeldume selle sügavustesse!!!
Site Kit rakendus lubab teie WordPressi veebisaidi ühendada järgmiste peamiste Google’i teenustega:

1. Google Search Console: Google Search Console`i abiga on teil võimalik jälgida oma saidi liiklust, selle sooritusvõimet ja indekseerimise staatust.

2. Google Analytics: Populaarne Google Analytics tööriist pakub teile suurel hulgal andmeid, mis on väärtuslikud teie ettevõtte saidi turundamise ja optimeerimise seisukohalt.

3. Adsense: Kui te olete huvitatud oma veebisaidil asuvate reklaamide abil raha teenimisest, on AdSense on üks populaarseimaid platvorme, mida on hea reklaamide lisamiseks kasutada.

4. PageSpeed Insights: See tööriist võimaldab teil testida teie veebsaidi sooritusvõimet. See jagab teile informatsiooni, alates üleüldisest koondhindest ja laias ulatuses soovitusi, kuidas on teil võimalik parandada desktopi ja mobiilseid kogemusi.

5. Tag Manger: See teenus võimaldab teil oma veebisaidile lisada jälgimispiksleid ja -lõike ilma koodi käsitsi muutmata.

6. Optimize: Optimeerimise abil saate oma veebisaidil läbi viia põhjalikke A / B-teste. See integreerub Google Analyticsiga, et saada teile parem ülevaade tulemustest.

On oluline teada, et Site Kit ei ole asenduseks ühegile ülal loetletud teenusele. See pigem lihtsustab nende integreerimist WordPressile. Kui te ei ole veel näiteks manuaalselt lisanud oma saidile Google Analytics teenuse, Site Kit aitab teil lisada sellele jälgimiskoodi.

Kohe, kui teie teenused on WordPressiga seotud, annab Site Kit teile ligipääsu teie WordPressi töölaual asuvatele peamistele andmetele. Google Analyticsi abil saate te jälgida üleüldist veebisaidi liiklust, impressioneid, clicke ja eesmärke.

Nende teenuste lisamiseks ei ole Site Kit teile kindlasti vajalik, kuid muudab selle kindlasti teie jaoks palju lihtsamaks. Enamikel juhtudel peate te lihtsalt klõpsama mõnel nupul, et viia läbi kinnitamised.

Et täielikult aru saada, millist väärtust pakub Google Site Kit WordPressi kasutajatele, peate te seda tegevuses nägema. Siin on mõned sammud sellest, kuidas on teil võimalik see üles seada oma saidi jaoks.

Kuidas kasutada WordPressi juures Google Site Kiti läbi järgmiste sammude:

1. Installi ja aktiveeri Google Site Kit

Google Site Kiti installimine ja aktiveerimine töötab just nagu iga teisegi WordPressi plugina puhul. Kui kõik on aktiveeritud, annab see teil vihje, et te peaksite järgmiseks liikuma seadistusprotsessi:

Jätkamiseks klõpsake nupule “Start Setup”.

2. Kinnita oma veebisaidi omandiõigus ja ühenda see rakendusega Google Search Console.

Pärast seda, kui te olete alustanud Google Site Kiti üles seadmist, küsitakse teilt Google kontosse sisse logimist, et kinnitada teie WordPressi saidi omandiõigused.

Seejärel peate te autoriseerima mitmed õigused, et anda Site Kitile ligipääs oma saidile ja Google`i konto oluliseimatele andmetele. Jätkamiseks klõpsake nupule “Luba (Allow)”.

Kui te olete juba eelnevalt Google Search Console`i oma WordPressi saidiga sidunud, siis praeguseks hetkeks integreerib Google Site Kit selle automaatselt. Muul juhul palutakse teil see eelnevalt enda poolt seadistada:

Klõpsake nupule “Add Site” ja Google hoolitseb kõige muu eest. Nüüd olete te valmis selle plugina kasutamiseks:

See kõik oli mõeldud põhiseadistuste jaoks.

3. Integreerige oma eelistatud Google’i teenused

Käesolev rakendus nõuab teilt Google Search Console`i integreerimist WordPressiga, aga lõpuks, kui te olete kogu üles seadmise protsessi lõpetanud, antakse teile võimalus kohandada teenuseid, mille lisamisest te huvitatud olete. Koheselt pakub Google Site Kit teile linke, et ühendada see AdSense`i, Analytics`i ja PageSpeed Insightiga:

Aga kui teil pole probleemi ootamisega, et hiljem üles seada lisateenuseid, saate te selleks alati navigeerida siia: Site Kit >> Settings >> Connect More Services.

Iga lisateenused jaoks peate te kindlasti kinnitama, millise konto kasutamisest te huvitatud olete, ja autoriseerima Site Kiti jaoks mõeldud loendid. Kui vajalik, saate te ka oma saidi ühendada oma töölaual asuvate uute tööriistade abil:

See võtab ainult mõned sammud ja on ka palju lihtsam viis jälgimiskoodi lisamiseks.

4. Oma töölaua ja raportite jälgimine

Google Site Kit on võimeline andmeid kuvama mitmel erineval viisil. Esialgu näete te kõigest ülevaadet siit: Site Kit >> Dashboard. Selliste teenuste jaoks nagu Google Search Console ja Google Analytics peab Site Kit eelnevalt mõnda aega andmeid koguma, kui sealt on üldse võimalik mingeid numbreid näha. Meie liikusime juba aga sammukese edasi ja ühendasime ka PageSpeed Insightsi, et näidata teile, kuidas teieni toodud andmeid juhtpaanelil teile kuvatakse:

Aja jooksul peaks teie töölaud välja nägema selline:

Teiseks võimaluseks on vaadata teie teenuste jaoks mõeldud teenuseid eraldi. Mõlemad neist omavad isiklikku vahelehte, mis asub küljeribal asuvas valikus Site Kit. Need kokkuvõtvad andmed annavad teile natuke täpsema aruande sellest, kui seda teeb juhtpaneel.

Oma saiti saate te filtreerida ka konkreetsete veebilehtede järgi, nagu näiteks tuuakse teieni teatud postituste statistikad või te saate lihtsalt testida mõne konkreetse lehe kiirust.

Lisaks sellele leiate te ka WordPressi tööriistaribalt valiku Site Kit. Seda kasutatakse oma saidi esiosas, et teil oleks võimalik jälgida käesoleva Google Analytics`i statistikat:

See ongi kõik, mis käib Google Site Kiti kasutamisest WordPressi juures.

On Google Site Kiti kasutamine teie veebisaidi jaoks seda vaeva väärt?

Kokkuvõttes ei leia te Google Site Kiti kasutamise juures just palju erinevaid miinuspooli. Halvimal juhul võib see olla teie jaoks liiga võimas rakendus, kui te plaanite ainult ühe Google`i teenuse kasutamist.

Kui te proovite aga kasu lõigata mitmest, on Site Kit teie jaoks suur ajasäästja. Lisaks ei saa ka integratsioon olla mingil moel lihtsam. Sellel juhul PageSpeed Insights võtab selleks ainult ühe klõpsatuse.

Teiseks positiivseks küljeks on see, et Site Kit ei rõhu teid kasutama rohkem teenuseid, kui te seda tõesti vajate. Kui te tahate kasutada ainult Google Search Console`i, saate te seda teha juhtpaanelilt, kus soovitatakse teile Google Analytics`i kasutamist.

Site Kit ei tohiks aeglustada ka teie laadimisaega: see ei lisa mingisugust sisu teie saidi “front-end” poolele (ainult peamist koodiriba, mis muudab teie teenuse funktsioneerivaks).

Miinuseks on aga see, et Site Kit ei paku teie poolt kasutatavale teenustele konfiguratsiooni võimalusi. Navigeerides sihtkohta Site Kit >> Settings näete te, kas teie plugina on töökorras, ning annab teile ka võimaluse kinnitada jälgimisandmed Google`i külge. See on ka kõik!

See kõik on täiesti ootuspärane, sest korraga nii paljude rakenduste lisamine võib tekitada teile suurt peavalu. Kuigi kui te olete kõikide nende tööriistade esmakordne kasutaja, võib nende kesine valik olla teile arusaamatu. Oma sammude kohandamiseks peate te igat teenust eraldi külastama.

Kui te olete huvitatud veebiteenuste lisamist oma veebisaidile, siis Google Site Kit hõlbustab seda protsessi kategooriliselt. Selles lihtsas lõigus tõime me teile lühikese ülevaate sellest, kuidas meil õnnestus siduda omavahel kõik vaja minevad tööriistad, ning seda ainult mõne minuti jooksul.

Site Kit võib osutuda teile äärmiselt kasulikuks tööriistaks, eriti kui kasutate samaaegselt mitmeid teenuseid. Kuid nagu ka eelnevalt öeldud, see tööriist ei asenda iga natukese aja tagant teie tegeliku veebisaidi külastamist. Näiteks kui te viskate pilgu peale oma kõige olulisematele Google Analytics`i näitajatele, mis asuvad WordPressi juhtpaneelil, vajate te sellegipoolest Google Analytics juhtpaneeli kogu informatsioonile ligipääsuks.

Kui te tahate teada, kust on teil võimalik leida käesolevate teenuste kohta lisainformatsiooni, siis selleks on meil olemas mitmed kasulikud allikad:

  • Google Analytics liidese kasutamine
  • Kuidas üles ehitada Google Analytics SEO juhtpaneeli
  • UTM parameetrite seadistamine ja kasutamine pluginas Google Analytics

Kui te ei ole siiani suutnud saavutada PageSpeed Insightsi abil rahuldavat positsiooni tulemuste lehel, saate te WordPress veebisaidi kiirendamiseks rakendada järgmiseid näpunäiteid.

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *