KUIDAS NÄEB VÄLJA KODULEHE TEGEMINE WORDPRESSIGA?

KUIDAS NÄEB VÄLJA KODULEHE TEGEMINE WORDPRESSIGA?

Olete te huvitatud sellest, kuidas näeb välja kodulehe tegemine WordPressiga?

Üheks suurepäraseks kohaks, kust teil on võimalik aegajalt mõningate spetsiifiliste asjade osas abi saada on “Youtube”. Seal on olemas lõputul hulgal erinevaid õppevideosid, mis võivad teile varem või hiljem abiks olla.

See juhend on kasulik igas vanuses ja oskuste tasemel olevatele kasutajatele, keda huvitab kodulehe tegemine WordPressiga ja selle lisade abiga.

Siin on ülevaade algusest lõpuni kõigist sammudest, millest me selles juhendis ülevaate saame.

Veebisaidi majutamine ja domeeni registreerimine

Kuidas installida WordPressi

Malli (template) installimine teie saidi disaini muutmiseks

Kodulehe tegemine WordPressiga ja lehtede loomine

WordPressi kohandamine lisade ja laienduste abil

Meie soovitame teie veebisaidi platvormiks sisuhaldussüsteemi WordPress.

WordPress on maailma kõige populaarseim platvorm veebisaidi haldamiseks ja ehitamiseks. WordPressi peal töötab ligi 30% kõikidest veebisaitidest internetis.

WordPress on saadaval vabavarana ja sellega kaasnevad tuhanded tasuta saadaolevad teemad ning laiendused. See on äärmiselt paindlik ja töötab peaaegu kõikide veebisaidi omanikele saadaolevate kolmanda osapoole tööriistade ning teenustega.

Me oleme kasutanud WordPressi kõikide veebisaitide ehitamiseks ja ka meie enda veebisait on ehitatud sisuhaldussüsteemile WordPress.

Lisaks sellele ei tähenda “kodulehe tegemine WordPressiga” ainult lihtsakoeliste veebisaitide loomist, sest WordPressiga on võimalik luua ülimalt keerukaid ja muljetavaldavaid veebilahendusi:

E-Kommerts poed

Andmevoo jaoks mõeldud veebisaidid

Arvustuste jaoks mõeldud veebisaidid

Mitmekeelsete veebisaitide loomine

Tööpakkumiste jaoks mõeldud veebisaidid

Küsimuste küsimiseks ja vastamiseks mõeldud veebisaidid

Wikipeedia veebisaidid

Mis tüüpi veebisaite on teil võimalik WordPressi abil luua?

Nüüd liigume edasi…

1. Veebisaidi ülesseadmine ja Domeeni Registreerimine.

Üks levinumaid vigu, mida algajad teevad, on vale veebisaidi platvormi valimine.

Enamuste jaoks on kodulehe tegemine WordPressile perfektne lahendus. Sellega tulevad kaasa tuhanded teemad ja lisad, mis lubavad teil luua mis tahes veebisaite, millest te varem vaid unistada võisite.

WordPress on kõigile tasuta allalaaditav ja kõikvõimalike piiranguteta veebisaitide ehitamiseks.

Mis asi on domeen?

Teie veebisaidi domeen on teie veebisaidi aadress internetis. See on see, mida kasutajad peavad trükkima oma veebilehitsejasse(bing.com või google.com) teie saidile jõudmiseks.

Järgmiseks vajate te veebisaidi majutust. Majutust vajavad kõik internetis olemasolevad veebisaidid. See saab olema sinu veebisaidi koduks internetis.

Seal on olemas mitmeid tuntuid veebimajutust pakkuvaid ettevõtteid, kuid meie räägime üksikasjalikumalt ühest populaarseimast ettevõttest nagu “GoDaddy.com”

Kodulehe tegemine WordPressiga samm sammult:

Liigume edasi domeeni ostmise ja majutuse poole.

Minge www.godaddy.com kodulehele.

 

 

Klõpsake navigeerimismenüüs “Hosting” ja seejärel lingil “Web Hosting – On Sale”.

 

 

See viib teid GoDaddy veebimajutus lehele, kus te peate valima majutusplaani.

Kerige allapoole, et näha GoDaddy saadaolevaid majutusplaane.

Me teeme selle teile arusaadavamaks klõpsates nupule “Add to Cart”, mis asub majutusplaani “the economy” all.

 

 

Nüüd me näeme, et majutusplaan on ostukorvi lisatud ja järgmiseks peame me valima (select term length) tähtaja pikkuse. Selle demonstratsiooni jaoks valime me 12 kuud.

 

 

Natuke alla kerides näeme me, et GoDaddy lisas just automaatselt ostukorvi veebisaidi varukoopia (Website Back Up) ning automaatse igapäevaste skaneeringute ja regulaarse jälgimisteenuse.

 

 

Olgu öeldud, et see on valikuline ja me ei vaja seda hetkeseisuga, seega klõpsame me valikule “No Thanks”, mille järel eemaldatakse see ka teie ostukorvist.

 

 

Veel allapoole kerides näeme me veel mõningaid tootelisasid, milleks on “Add Essential Website Security” ja “Add Standard SSL Certificate”.

 

 

“Add Essential Website Security” kaitseb teid häkkerite ja pahavara eest. Automaatsed igapäevased skaneeringud tuvastavad teie saidil oleva pahavara ja garanteerivad selle eemaldamise.

“Add Standard SSL Certificate” on kasulik just krediitkaardi numbrite, paroolide ja teiste tundlike andmete kaitsmiseks.

Kui te ei oma selles osas veel piisavaid kogemusi, võite te kogemata jõuda esemete soetamiseni, mida te tegelikult ei vaja. Sellel põhjusel soovitame me teil nendest lisatoodetest hetkel hoiduda ja nendele mitte klõpsata, seda enam, et teil on võimalik neid oma veebisaidile vajaduse korral ka hiljem lisada.

Järgmiseks klõpsa “Continue With These Options” nupule.

Järgmiseks juhtub see, et me saame tasuta domeeni koos meie poolt valitud majutusplaaniga, milleks meie oleme valinud “the economy”.

Nüüd näete kastikest, kuhu te saate trükkida teie poolt eelistatud domeeni või veebisaidi nime, milleks minu puhul on veebisaidi nimi, mida ma tahan kasutada, ehk “mgmagsinorealty.com”.

 

 

Pärast seda klõpsake “Search” nupul, et näha selle olemasolu. Nüüd me näeme, et meie veebileht laeb ja domeeni nimi on saadaval.

 

 

Kui teie poolt soovitud domeen on võetud või kasutusel, tähendab see lihtsalt seda ,et keegi teine juba kasutaba seda. Sel juhul on sul võimalik oma domeeni natuke modifitseerida ja muuta unikaalsemaks, et see muutuks kasutatavaks.

Olgu, nüüd, kui kõik on korras ja nii nagu peab, klõpsame me nupule “Select And Continue”, mis viib mind “Checkout” lehele oma tellimuse ülevaatamiseks.

Enne selle tellimuse jätkamist vaatame nüüd üle tooted, mille oleme varem ostukorvi lisanud.

 

 

Esimene toode, mida me näeme, on “the economy Linux hosting with cPanel”, mis on esimene eelnevalt lisatud toodetest.

Nüüd on oluline kontrollida, et tähtaja pikkuseks (term length) oleks märgitud 12 kuud.

 

 

Juhul, kui teil on automaatselt valitud tähtaja pikkuseks midagi muud, peate vaid klõpsama sellel rippmenüül veendumaks, et valitud oleks 12 kuud.

Kui te te valite tähtaja pikkuseks näiteks 6 kuud, 3 kuud või 1 kuu, siis sellel juhul muutub teie saidi domeen tasuliseks.

Lisaks 12 kuulise tähtajaga kaasneb ka suurim allahindluse määr, milleks hetkeseisuga on 66%.

Järgmisena näeme me toodet “Office 365 Starter Email” , aga kuna me seda hetkeseisuga ei vaja, siis kustutame me selle oma ostukorvist.

Seejärel näeme me varasemalt tasuta lisatud domeeni nime. Pange tähele, et rippmenüüs oleks valitud kindlasti 1 aasta, sest ainult sellel juhul saate te domeeni esimeseks aastaks “tasuta”.

Aeg-ajalt GoDaddy muudab automaatselt selleks tähtajaks 2 aastat, sel juhul peate te ise selle lihtsalt seadistama 1 aasta peale. Kerides allapoole võime veel näha mõningaid lisasid, aga nendest me hetkel ei räägi, sest need ei oma meie jaoks erilist tähtsust.

 

 

Lubage mul veelkord rõhutada, et saidi seadistamiseks ja käivitamiseks on teil vaja ainult kahte asja, (“the economy Linux hosting with cPanel” antud juhul) majutusplaani ja registreeritavat domeeni.

Nüüdseks oleme me jõudnud sinnani, kus meil on võimalik klõpsata konto loomiseks nupule “Create Account” või sisse logimiseks “Sign In”, kus me saame lõpetada oma ostud.

Hetkel alustame me aga uue konto loomisega.

 

 

Enne klõpsamist nupule “Create Account” omale uue konto loomiseks, peame me sisestama vormis “Create an Account” väljale “Email” oma emaili aadressi. Äärmiselt oluline on kehtiva emaili aadressi kasutamine, sest teie poolt esitatud emaili peale jõuavad kõik GoDaddy poolt saadetud märguanded andmete kinnitamiseks ja uuendamiseks (paroolid ja kasutajanimed).

Hetkel sisestasime me emaili aadressi kasutajanime väljale, mis on täiesti korrektne ja sellepärast me seda enam ei puuduta.

Järgmisena sisestame me väljale “Password” enda poolt valitud vähemalt üheksa kohalise parooli ja kui me oleme huvitatud ka GoDaddy poolt pakutavate toodete ning teenuste kohta käivast informatsioonist, siis sellel juhul paneme väikesesse kastikesse linnukese. Edasi jääb teil ainult klõpsata nupule “Create Account”.

Nüüd suunatakse meid tagasi “Checkout” lehele, kuhu me lisame oma arveldusinfo.

 

 

Enne järgmise sammu juurde liikumist täidame kõik vormi väljad.

Kui me oleme sellega jõudnud ühele poole, klõpsame me lihtsalt nupule “Save”.

Järgmiseks sisestame esitatud väljadele makseteabe, sealhulgas deebet- või krediitkaardi numbri, aegumiskuupäeva ja turvakoodi.

 

 

Pange tähele, et me saame maksta ka PayPali kaudu, seega kasutame meile kõige sobivamat makseviisi.

Kui see on tehtud, klõpsame makseteabe salvestamiseks nupule “Save” ja seejärel “Complete Purchase”.

Ja ongi kõik! Nüüd, kui me oleme oma ostud edukalt sooritanud, klõpsame me paremal oma lehe ülaosas asuvale profiilile.

 

 

Nüüd klõpsame me lingile “My Products” ja näeme, et me peame oma e-posti aadressi kinnitama.

 

 

Selles punktis peame me kinnitama GoDaddy poolt meile saadetud e-kirja, mis on saadetud meie e-posti aadressile.

Järgmiseks avame me vahelehe, kust me saame ligipääsu oma e-postkastile.

 

 

Nüüdseks oleme me jõudnud e-postkastini, kus me näeme kahte e-kirja. Esimene e-kiri on edukalt lõpetatud tellimuse kohta ja teine e-kiri pealkirjaga “action required please verify your email address” on mõeldud teie e-posti aadressi kinnitamiseks, millele me ka järgmiseks klõpsame e-kirja avamiseks.

 

 

Edasiseks klõpsame me “verify your email now”.

 

 

Järgmiseks me näeme “Success! We verified your email address”, mis ütleb meile, et meie e-kirja kinnitamine läks edukalt.

 

 

Kui teie konto on kinnitatud, hoolitseb GoDaddy kõige muu eest, et veenduda teie konto aktiivsuses. Pange tähele, et see võib vahest võtta 5 või isegi kuni 10 minutit, et GoDaddy saaks kõik vajaliku korrektselt seadistatud.

Ja nüüdseks oledki sa üks uutest GoDaddy veebimajutus paketi ja tasuta domeeni omanikest.

Lisaks on teil võimalik enda jaoks ülesseada “cPanel” oma veebimajutus konto paremaks haldamiseks.

Profiilist valides “My products” ja seal juba alas “Web Hosting” saate te ülesseada “cPanel” konto, klõpsates paremal asuvale nupule “Set up”, mis suunab teid edasi lehele “My Hosting” protsessi alustamiseks.

 

 

Järgmiseks oleme me jõudnud lehele, kus me peame lahtrist “select a domain from your account” valima õige domeeni oma “cPanel” konto ülesseadmiseks ja järgmise sammuni jõudmiseks klõpsama lihtsalt nupule “Next”.

 

 

Nüüd suunatakse teid lehele, kus te saate omale sobiva andmekeskuse valida(data center). GoDaddy soovitab meil otsustada andmekeskuse kasuks, mille asukohaks on regioon, mis on lähim teie poolt sihitud sihtrühmale. Kui teie poolt valitud andmekeskuse asukoha valimisel ei tekkinud probleeme, siis klõpsake lihtsalt allpool asuvale nupule “Next”.

 

 

Järgmiseks olete te jõudnud lehele, kus on meil võimalik installida WordPress oma veebsaidi ehitamiseks, aga hetkel lihtsalt klõpsake “Not now, thanks”, sest antud juhul on kõne all cPanel.

Järgmisena klõpsake cPaneli installiprotsessi alustamiseks nupule “Finish”, mille lõpetamine võtab vaid mõni minuti.

 

 

Nii, olemegi sellega ühel pool!

Nüüd, kui teil on cPanel konto edukalt ülesseatud, on teie veebimajutus konto haldamine äärmiselt mugav ja lihtne.

 

2. WordPressi Installimine

Kui olete valmis, siis alustame!

Logige oma GoDaddy kontosse sisestades oma kasutajanimi ja parool või kui te olete juba eelnevalt sisse logitud, siis klõpsake oma üleval lehe paremas nurgas asuvale profiilile, et valida sealt “My Products”.

 

 

“Web Hosting” alas, kus me näeme midagi sellist nagu “Economy Linux hosting with cPanel”, peame me klõpsama paremal asuvale nupule “Manage”, mis viib teid teie majutuskonto lehele.

 

 https://www.cloudnine.ee/wp-admin/admin.php?page=elementor

Klõpsates paremal lehe ülaosas asuvale nupule “cPanel Admin” avaneb vaheleht, mis viib teid teie cPanel halduslehele.

 

 

Kui te olete jõudnud cPanel halduslehele, trükkige kiirelt WordPressi leidmiseks otsingulahtrisse “wordpress” ja klõpsake seejärel WordPressi logole.

 

 

Ja olemegi jõudnud lehele, kus te peate klõpsama nupule “Install this application”.

 

 

Allapoole kerides seadete alas näeme me automaatselt ja vaikimisi loodud kasutajanime, kuid muidugi peame me selle ära muutma ja välja mõtlema endale kui administraatorile uue kasutajanime.

 

 

Täpselt sama teeme ka oma parooliga.

 

 

Seetõttu on väga oluline, et kirjutaksite oma kasutajanime ja parooli üles või jätaksite need meelde, kuna me kasutame neid oma WordPressi edaspidiseks sisselogimiseks ja teie saidi haldamiseks.

Need on ainukesed seaded mida me hetkel vajame ja me olemegi valmis oma WordPressi installimiseks.

Järgmiseks klõpsake lihtsalt lehe allosas olevale nupule “Install”.

 

 

Nüüd algab installeerimis protsess, mis peaks kestma ainult mõned sekundid.

 

 

Oma WordPressi saidile liigipääsuks peate te sisse trükkima oma domeeni nime, selle järgi kaldkriipsu ja siis “wp-admin”.

Näide: https://www.teiedomeeen.com/wp-admin

 

 

Sisesta kasutajanimi ja parool, mida te kasutasite eelnevalt WordPressi installimiseks.

 

 

Nüüd logitakse teid sisse oma WordPressi saidile ja tervituslehele, mis ilmub ainult esimesel korral peale WordPressi installimist.

 

 

Antud juhul peate te klõpsama ainult “No Thanks” nupule, sest me tahame oma WordPressi sätteid konfigureerida manuaalselt täieliku kontrolli saavutamiseks oma platvormi üle. Hüpikaken avaneb ja lihtsalt klõpsake jätkamiseks “OK”.

Ja ongi kõik, tere tulemast WordPressi!

 

 

3. Vali ja Installi Oma Mall (template)

Teie WordPressi saidi visuaalset välimust kontrollib WordPressi teema, mille tõttu on kodulehe tegemine WordPressiga äärmiselt lihtne.

WordPressi teemad on professionaalselt kujundatud mallid, mida saate oma veebisaidile installida, et muuta selle välimust.

Vaikimisi on igale WordPressi saidile määratud üks kindel põhiteema. Kui te külastate oma veebisaiti, näeb see välja umbes selline:

 

 

See pole enamike kasutajate jaoks küll eriti ahvatlev.

Ärge muretsege, internetis on olemas tuhandeid tasuta ja tasulisi WordPressi teemasid, mida te saate oma saidile installida.

Teil on võimalik muuta oma oma teemat WordPressi administraatori armatuurilt. Külasta “Appearance >> Theme” lehte, ja klõpsa nupule “Add New“.

 

 

Järgmisena on teil võimalik valida tuhandete tasuta WordPressiga kaasnevate teemade vahel. Teil on võimalik neid filtreerida nii populaarsuse, kui ka paljude teiste andmete järgi.

 

 

Vajad abi teema valimisel? Uuri meie poolt välja toodud vingeid ettevõtetele mõeldud WordPressi teemasid.

Antud juhul kasutame me teemat “Bento”. See on populaarne mitme-otstarbeline WordPressi teema, mis on paindlik oma disaini valikutega erinevate veebisaitide jaoks.

Kui te olete teadlik teie poolt soovitud teema nimest, siis on võimalik teil otsida antud teemat nime sisestamise abil otsinguväljale.

WordPress näitab otsitud teemat otsingutulemustes. Järgmiseks peate te hiire kursoriga liikuma teema juurde ja klõpsama nupule “Install”.

 

 

Nüüd, kui te olete jõudnud teema installimisega ühele poole, on teil võimalik seda kohandada klõpsates lingile “Customize“, mis asub menüüs nimega “Appearance“.

See käivitab teema kohandaja, kus saate muuta oma teema sätteid veebisaidi reaalajas oleva eelvaatega.

 

 

Kindlasti ei ole teil vaja koheselt oma teema sätteid lõpuni seadistada, sest teil on seda palju lihtsam ja mugavam teha hiljem koos mõningase lisatud sisuga.

Järgmiseks vaatame, kuidas oma WordPressi saidile sisu lisada.

 

4. Lisa Oma Saidile Sisu

WordPressil on kaks vaikimisi sisutüüpi, mida nimetatakse postitusteks ja lehtedeks.

Postitused on osa blogist ja ilmuvad kronoloogilises järjekorras (uuemad üksused kuvatakse esimesena).

Teisest küljest on lehed mõeldud staatiliseks “ühekordseks” sisuks nagu kontaktleht, privaatsuseeskirjad ja nii edasi.

Vaikimisi näitab WordPress teie blogipostitusi teie veebisaidi esilehel, kuid WordPress võimaldab teil esilehena kasutada mistahes WordPressi lehte (täpsemalt räägime sellest natuke hiljem).

Oma blogi ja uudiste jaoks saate te luua eraldi lehe. Samas on teil võimalik luua veebisait ilma igasuguse blogi või uudisteleheta.

Nüüd liigume me edasi selle juurde, kuidas lisada sisu teie veebisaidile.

Me alustame paari lehe lisamisega meie WordPressi saidile. Ärge muretsege, kui teil pole praegu nende lehtede sisu jaoks piisavalt materjali, kuna saate oma saidi lehti pidevalt muuta ja värskendada.

Liikuge hiire kursoriga WordPressi administraatori alas lingile “Pages”, kus avaneb menüü ning seal peate te klõpsama “Add New”. Siis peaks teie ekraanile lehe muutmiseks ilmuma midagi sellist:

 

 

Esimesena peaksite te oma lehele andma nime ja antud juhul olgu selleks “Avaleht”.

Pärast seda on teil võimalik lisada sisu allolevas tekstiredaktoris. Teil on võimalik lisada teksti, linke, pilte, videosid, helifaile ja palju muud.

Pärast sisu lisamist klõpsake oma lehel oleva materjali avaldamiseks nupule “Publish”.

Teil on võimalik eelnevat toimingut korrata, lisades veel lehti veel suurema hulga sisu jaoks. Nagu näiteks elementaarsed lehed “Meist”, “Kontakt”, “Blogi”, mida te näete igapäevaselt erinevate veebisaitide juures.

Järgmiseks lisame ka paar blogipostitust.

Nüüd liikuge administraatori alas jällegi lingile “Posts” ja seal klõpsake omakorda “Add New“.

Taaskord peaksite te nägema muudatuste tegemiseks oma ekraanil midagi sellist, nagu ka eelnevalt lehtede lisamise puhul.

 

 

Oma postitusele pealkirja saate te anda siin ja lisada sisu allpool olevasse postituse sisuredaktorisse. Seal võite märgata ka mõnda lisafunktsiooni, nagu näiteks “post formats”, “categories” ja “tags”.

Et kõik oleks teie saidil nähtav, peame me postituse mustandina salvestamiseks klõpsama nupul “Save” või avaldamiseks “Publish”.

Üksikasjalikumad juhised kõigi nende võimaluste kasutamiseks leiate siit: “Kuidas lisada uusi postitusi WordPressis”.

 

5. Veebisaidi kohandamine

Nüüd, kui te olete loonud oma veebisaidile mõningase sisu, on teil võimalik seda kohandada ja anda selle abil oma saidile esinduslik välimus.

Alustame staatilise esilehe loomisega.

Staatilise lehe üles seadmine

Te peate minema menüüst “Settings” (Sätted) lehele “Reading” (Lugemine). “Your homepage displays” (Sinu koduleht näitab) alt peate te valima “A static page” (Staatiline leht) ja siis valima oma kodu ning blogileheks mõne teie poolt eelnevalt loodud lehe.

 

 

Ärge unustage seadete salvestamiseks klõpsata lehe allosas olevale nupule “Salvesta muudatused”.

WordPress kasutab antud juhul esilehena meie poolt eelnevalt loodud lehte nimega “Avaleht” ja blogipostituste jaoks lehte nime “Blogi”.

Veebisaidi Pealkirja Muutmine

Installimise ajal saate te valida oma saidile pealkirja. WordPress sildistab automaatselt teie saidi pealkirja, öeldes: “Lihtsalt veel üks WordPressi sait”.

Tegelikult on teil võimalik oma lehe tiitlit (“Site title”) ja sildi (“Tagline”) igal ajal muuta, külastades lehte “Settings >> General” (Sätted >> Üldine).

 

 

Teie “veebilehe pealkiri” saab olema teie veebisaidi nimeks. “Tagline” (Lühikirjeldus) on tavaliselt lahter kus kirjeldatakse teie veebisaiti. Samas on teil võimalik soovi korral antud lahter ka jätta tühjaks.

Ärge unustage taaskord klõpsata nupule “Save Changes” oma seadete salvestamiseks.

Seadistage Kommentaaride Sätted

WordPress pakub sisseehitatud kommentaaride süsteemi, mis võimaldab kasutajatel oma postitusi kommenteerida. See sobib suurepäraselt kasutajate kaasamiseks, kuid seda sihivad ka rämpspostitajad.

Sellega tegelemiseks peate oma veebisaidil lubama kommentaaride modereerimise.

Külastage “Setting >> Discussions” (Sätted >> Arutelu) lehte ja kerige alla, kus te näete midagi sellist nagu “Before a comment appears” (Enne kommentaari ilmumist). Pange linnuke selle kõrval asuvase kastikesse valimiseks “Comment must be manually approved” (Kommentaari peab käsitsi heaks kiitma).

 

 

Ärge unustage taaskord klõpsata “Save Changes” nupule oma seadete salvestamiseks.

Navigatsiooni Menüü Loomine

Navigeerimismenüüd võimaldavad kasutajatel sirvida teie veebisaidi erinevaid lehti või jaotisi. WordPressil on võimas navigeerimissüsteemi menüü ja teie WordPressi teema kasutab seda süsteemi menüüde kuvamiseks.

 

 

Lisame oma veebisaidile navigeerimismenüü.

Esialgu peate te minema lehele “Appearance >> Menus” (Välimus >> Menüüd), sisestama oma navigatsioonimenüü jaoks mõeldud nime (Menüü nimi) ja seejärel klõpsama nupule “Create Menu” (Loo menüü).

 

 

WordPress on nüüdseks loonud teile navigatsioonimenüü, aga nagu te näete, on see hetkel ilma igasuguse sisuta.

Järgmiseks peate te valima lehed, mida te kavatsete oma menüüs kuvada, ja siis klõpsama nupule “Add to Menu”.

 

 

Nüüd peaksite te nägema, kuidas navigatsioonimenüü on täitunud teie poolt lisatud lehtedega. Lisaks sellele on meil võimalik nende järjekorda menüüs muuta.

 

 

Edasi peate te valima linnukesega “display location” (Kuva asukoht), mis asub lisatud lehtede all. Menüü asukohad on tavaliselt juba WordPressi teema poolt eelnevalt ära määratud, aga üldjuhul asub navigatsiooni peamine menüü ikkagi teema ülaosas.

Lõpuks klõpsakse nupule “Save Menu” (Salvesta menüü), et salvestada ja näha oma menüüd WordPressi teemas.

Täpsemate instruktsioonide jaoks vaata: “Kuidas lisada navigeerimismenüü teie WordPressi saidile?”.

 

6. Pistikprogrammide installimine (Installing Plugins)

WordPressi pistikprogrammid ei ole midagi muud kui lihtsalt WordPressi jaoks mõeldud rakendused, mis lubavad lisada teie saidile erinevaid omadusi. Nagu näiteks kontaktvormi, fotogalerii ja palju muud.

Internetist on võimalik leida hetkel rohkem kui 49,000 tasuta WordPressi jaoks mõeldud pistikprogrammi. Samas on olemas ka tasulised pistikprogrammid, mis on müügil erinevate arendajate poolt.

Kuidas leida nii paljude pistikprogrammide hulgast just teile sobiv? Sellest räägime me siin: “Kuidas näeb välja kodulehe tegemine WordPressiga ja kuidas leida parimad WordPressi jaoks mõeldud pistikprogrammid?”.

Siin nimekiri olulistest pistikprogrammidest, mida te peaksite kiiremas korras oma saidi jaoks installima. Seejuures on nad saadaval täiesti tasuta.

Kodulehe Tegemine WordPressiga Tähendab Tihtipeale Järgmiste Lisade Kasutamist

WPForms Lite – Abil saate lisada oma WordPressi saidile kontaktvormi.

Envira Gallery Lite – Abiga saate lisada ilusa ja muljetavaldava fotogalerii oma WordPressi saidile.

MonsterInsights – Rakenduse abil ühendub Google Analytics teie saidiga, et teieni jõuaks info teie külastajate kohta ja kuidas oleks võimalik nende kohalolekut teie saidil parandada.

Elementor – On parim piirideta WordPressi rakendus reaalajas saidi ehitamiseks.

Blog Designer – On hea, käepärane ja tasuta lahendus kõigile, kellel on vajadus ühe tõeliselt vinge blogi lehe järele.

Yoast SEO – Paranda WordPressi SEO-d liikluse suurendamiseks oma veebisaidile.

WP Super Cache – Parandab teie veebisaidi kiirust, vahemällu salvestatud lehtede teenindamise abil.

WP Optimize – WP Optimize on revolutsiooniline kõik-ühes pistikprogramm, mis puhastab teie andmebaasi ja tihendab teie pildid.

Autoptimize – Võimaldab teil skripte ja stiile koondada ning vaikimisi CSS koodi teie lehe päisesse süstida.

Async Javascript – Kõrvaldage blokeeriv Javascript lehe ülaosast koos Asynci Javascripti abiga.

Smush – Muutke ja optimeerige oma piltide suurust selle 100% tasuta WordPressi rakendusega.

Updraft Plus – Automaatselt ajastatud veebisaidi varukoopiate loomine.

Sucuri – Veebisaidi turvaauditid ja pahavara skanner.

Pistikprogrammide installimiseks saate te abi siit.

Siin näete te veel üle 20 teile huvi pakkuva WordPressi rakenduse, mis on mõeldud erinevate ettevõtete veebisaitide jaoks.

77 thoughts on “KUIDAS NÄEB VÄLJA KODULEHE TEGEMINE WORDPRESSIGA?”

 1. Howdy! I understand this is kind of off-topic however
  I needed to ask. Does operating a well-established blog such as
  yours take a large amount of work? I’m brand new to writing a blog but I do write in my
  diary daily. I’d like to start a blog so I can share my personal experience and feelings online.

  Please let me know if you have any suggestions or tips for new aspiring bloggers.
  Appreciate it!

 2. Undeniably believe that which you stated. Your favorite justification seemed to
  be on the web the easiest thing to be aware of. I say to you, I certainly get annoyed
  while people think about worries that they plainly do not know about.
  You managed to hit the nail upon the top and defined out the whole thing without having side effect
  , people can take a signal. Will probably be back to get more.
  Thanks

 3. I blog quite often and I truly appreciate your information. The article has really peaked
  my interest. I am going to take a note of your website and keep checking
  for new information about once per week. I opted
  in for your Feed too.

 4. Howdy would you mind letting me know which web host you’re working with?
  I’ve loaded your blog in 3 completely different browsers and I
  must say this blog loads a lot faster then most. Can you suggest a good internet hosting provider at
  a fair price? Thanks, I appreciate it!

 5. Thanks for your marvelous posting! I seriously enjoyed reading it, you may be a great author.
  I will make sure to bookmark your blog and may come back from now on.
  I want to encourage you to ultimately continue your great writing, have a nice morning!

 6. Thanks for one’s marvelous posting! I definitely
  enjoyed reading it, you can be a great author.I will be sure to bookmark your blog and will eventually come back in the foreseeable future.
  I want to encourage one to continue your great posts,
  have a nice morning!

 7. I’m more than happy to discover this web site. I wanted to thank you for ones time for this wonderful read!!
  I definitely enjoyed every little bit of it and I have
  you book-marked to check out new things on your website.

 8. My programmer is trying to persuade me to move to .net from PHP.
  I have always disliked the idea because of the
  costs. But he’s tryiong none the less. I’ve been using Movable-type on several websites for about a year and am nervous
  about switching to another platform. I have heard excellent things about
  blogengine.net. Is there a way I can import all my wordpress posts into
  it? Any kind of help would be really appreciated!

 9. Greetings! This is my first comment here so I just wanted to give a quick
  shout out and say I truly enjoy reading through your
  posts. Can you suggest any other blogs/websites/forums that go
  over the same topics? Thanks a ton!

 10. I’m extremely impressed with your writing skills as well as with
  the structure in your blog. Is this a paid subject or did you
  customize it yourself? Anyway keep up the
  excellent quality writing, it is rare to peer
  a great weblog like this one today..

 11. I loved as much as you’ll receive carried out right here.
  The sketch is attractive, your authored material
  stylish. nonetheless, you command get got an nervousness over that you wish be delivering the following.
  unwell unquestionably come more formerly again as exactly the same nearly
  very often inside case you shield this hike.

 12. I’m impressed, I have to admit. Rarely do I come across a blog that’s both educative
  and entertaining, and let me tell you, you’ve hit the nail
  on the head. The issue is something which too few folks
  are speaking intelligently about. I am very happy that I came across this in my hunt for something concerning this.

 13. First of all I would like to say terrific blog! I had a quick question that I’d like to ask
  if you don’t mind. I was interested to find out how you center yourself and clear your head before writing.
  I’ve had a hard time clearing my mind in getting my ideas out.
  I do take pleasure in writing but it just seems like the first 10 to 15 minutes tend to be lost just trying to
  figure out how to begin. Any suggestions or tips?
  Thanks!

 14. You really make it appear so easy with your presentation however I in finding this topic to
  be actually one thing which I believe I’d never understand.
  It kind of feels too complicated and very vast for me.
  I am having a look ahead on your subsequent post, I’ll try to get the cling of it!

 15. What’s Going down i’m new to this, I stumbled
  upon this I have discovered It positively
  helpful and it has helped me out loads. I hope to give a contribution & help
  different users like its aided me. Great job.

 16. Good day! Would you mind if I share your blog with my zynga group?
  There’s a lot of people that I think would really appreciate your content.

  Please let me know. Cheers

 17. What you published made a bunch of sense.
  However, what about this? what if you were to create a awesome headline?
  I mean, I don’t wish to tell you how to run your website,
  but suppose you added a headline that grabbed a
  person’s attention? I mean Kuidas Näeb Välja Kodulehe Tegemine WordPressiga?
  is kinda vanilla. You ought to look at Yahoo’s front page and note how they create news headlines to get viewers to open the links.
  You might add a related video or a picture
  or two to get people excited about what you’ve written. In my opinion, it could make your posts a little bit more interesting.

 18. What you posted was very logical. But, what about this?
  what if you were to write a killer headline? I mean, I don’t wish to
  tell you how to run your blog, but what if you added a title that
  makes people desire more? I mean Kuidas Näeb Välja Kodulehe Tegemine WordPressiga?

  is kinda vanilla. You might look at Yahoo’s home page and see how they create news titles to get people to
  click. You might try adding a video or a related pic or two to get people interested about everything’ve written. Just my
  opinion, it might make your posts a little livelier.

 19. I’m impressed, I must say. Rarely do I encounter a blog that’s both equally
  educative and entertaining, and let me tell you, you have hit the nail on the head.
  The problem is something which too few people are speaking intelligently about.
  I am very happy that I came across this in my hunt for something concerning this.

 20. It’s the best time to make some plans for the future and
  it’s time to be happy. I’ve read this submit and if I could I desire to counsel you some attention-grabbing things or tips.
  Perhaps you can write subsequent articles regarding this article.
  I desire to learn more things about it!

 21. Hi superb website! Does running a blog like this take a
  great deal of work? I’ve absolutely no expertise in coding but I had
  been hoping to start my own blog in the near future. Anyways, if you have any ideas
  or techniques for new blog owners please share. I understand this
  is off subject but I just had to ask. Thanks a lot!

 22. Hey would you mind sharing which blog platform you’re using?
  I’m going to start my own blog soon but I’m having a tough time choosing between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and Drupal.

  The reason I ask is because your design and style seems different
  then most blogs and I’m looking for something unique.
  P.S Sorry for getting off-topic but I had to ask!

 23. It is perfect time to make a few plans for the longer term and it is time to be happy.

  I have learn this submit and if I may just I wish to suggest you few fascinating things or tips.

  Maybe you can write subsequent articles referring to this article.

  I desire to learn more issues about it!

 24. Hi, I do think this is a great blog. I stumbledupon it ;
  ) I may come back yet again since I book marked it.
  Money and freedom is the best way to change, may you be rich
  and continue to help other people.

 25. My spouse and I absolutely love your blog and find
  many of your post’s to be precisely what I’m looking for.
  Would you offer guest writers to write content for you?
  I wouldn’t mind creating a post or elaborating on many of the
  subjects you write related to here. Again, awesome site!

 26. Magnificent beat ! I would like to apprentice while you amend your site, how could
  i subscribe for a blog website? The account helped me a acceptable deal.
  I had been a little bit acquainted of this your broadcast provided bright clear concept

 27. Hello there, I discovered your blog via Google while
  looking for a similar topic, your website got here up, it appears to
  be like great. I’ve bookmarked it in my google bookmarks.

  Hi there, just turned into aware of your blog thru Google, and
  found that it is truly informative. I am going to be careful for brussels.
  I’ll be grateful if you proceed this in future.
  A lot of other people shall be benefited out of your writing.
  Cheers!

 28. Hello There. I discovered your weblog the use of msn. This is a really
  well written article. I will make sure to bookmark it and come back to read more of your helpful info.
  Thanks for the post. I will definitely comeback.

 29. Just wish to say your article is as astonishing.
  The clearness in your publish is simply spectacular
  and i can suppose you’re an expert on this subject. Fine together with your permission allow me to snatch your RSS feed to stay updated with
  imminent post. Thank you a million and please keep up
  the gratifying work.

 30. Simply wish to say your article is as amazing. The clarity in your post is simply excellent and i could assume you’re an expert on this subject.

  Fine with your permission allow me to grab your feed to keep up to date with forthcoming post.

  Thanks a million and please keep up the gratifying work.

 31. Whats up are using WordPress for your site platform?
  I’m new to the blog world but I’m trying to get started and create
  my own. Do you require any coding knowledge to make your own blog?
  Any help would be greatly appreciated!

 32. Good day very nice blog!! Man .. Beautiful .. Superb ..
  I’ll bookmark your site and take the feeds also?

  I’m happy to find so many useful info right
  here in the publish, we need work out more techniques in this regard, thank you for sharing.
  . . . . .

 33. Oh my goodness! Incredible article dude! Thank you so much,
  However I am encountering issues with your RSS. I don’t know the reason why I
  cannot join it. Is there anybody getting the same RSS issues?
  Anyone that knows the solution can you kindly respond?
  Thanks!!

 34. Great goods from you, man. I’ve understand your stuff previous
  to and you are just too magnificent. I actually like what you have acquired here, really like what you are stating and
  the way in which you say it. You make it entertaining and you still take
  care of to keep it wise. I can’t wait to read far more from you.

  This is actually a great site.

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga