bidding-banner-image

Domeeni Oksjon: Siin On Kõik Mida Te Peaksite Sellest Teadma.

Domeeni oksjon nagu ka pärandi oksjonid müüvad palju ajaloolisi esemeid ja kollektsioone, nagu näiteks haruldasi münte, kunstiteoseid, juveele ning palju teisi hinnalisi asju. Aga maailma suurimad oksjonimajad tegelevad ka millegi sellise müügiga, mille peale te iialgi varem poleks ise tulnud: domeenide nimede müük. Kuigi domeenide müük oksjonide majade poolt on siiski veel praeguseni üsna haruldane, siis jällegi on juba olemas mitmeid veebisaite kus toimuvad domeeni oksjonid igapäevaselt.

Täiusliku domeeninime leidmine võib osutuda lihtsamaks tänu sadadele uutele üldistele tippdomeenidele, kuigi kui te olete varasemalt juba mõne veebisaidi üles seadmisega kokku puutunud, siis olete te saanud suure tõenäosusega frustratsiooni osaliseks, sest teile meelepärane domeen pole enam saadaval.

Ärge heitke siinkohal meelt – teie jaoks ideaalne domeeni nimi võib kuuluda küll hetkel kellegile teisele, kuid see ei tähenda, et te ei peaks unistama selle omamisest. Siinkohal võib teid aidata domeeni oksjon, mis hea koht varasemalt kellegi teise poolt omandatud domeeni soetamiseks(või siis teie enda domeeni müügiks, kui see on teie eesmärgiks).

Vaatame nüüd, kuidas domeeni oksjon tegelikult töötab:

Domeeninime oksjonid toimivad nagu kõik teised oksjonid, milles te osalenud olete, nagu näiteks eBay või mõnel teisel kohalik oskjon. Kui te olete kunagi mõnel oksjonil pakkumisi teinud, olete te selle mehaanikaga tuttav.

Oksjonitel on olemas algpakkumine ja pakkumised suurenevad sammude kaupa ning inimesed saavad teha puhverserveri pakkumisi. Enamikul domeenioksjoniteenustel on automaatse laiendamise funktsioon, mis pikendab viimase hetke pakkumisi saavate oksjonite sulgemisaega.

Domeeninime oksjoni piiratud aja tõttu, on enamik ostjaid nendel oksjonitel domeeninime investorid, kes loodavad ostetud domeeni hiljem kõrgema hinnaga edasi müüa. Nendel oksjonitel domeenide müüateks on tavaliselt domeeninime investorid, ettevõtted, kes enam ei ole huvitatud domeeni kasutamisest, ja ka ettevõtted, kelle domeen aegub ning muutub seetõttu teistele kättesaadavaks.

Populaarseimad Domeeni Oksjoni Saidid On

Olete te huvitatud mõnel domeeni oksjonil domeeni ostust või müügist, siis vaadake siia:

Sedo

Sedo on populaarne koht domeenide müügiks ja ostuks. Kui enamus saitidel toimub domeenide müük läbirääkimiste abil või “Osta Nüüd”(Buy Now) hindade põhjal, siis sellel oksjonil toimuvad ka reaal-ajas aktiivsed oksjonid.

Flippa

Kui Flippa oli varasemalt ettevõte, kes tegeles veebisaitide müügiga, siis nüüdseks on nad hakanud tegelema ka domeenide müügiga.

eBay

Ebay on loonud domeenide jaoks ka eraldi kategooriad. Kui ebay ei on turuliider interneti oksjoniäris, siis nende domeeni ala ei ole väga populaarne, sest see on üle valatud kehva kvaliteediga domeenidest. Sellele vaatamata võite te sinna igaksjuhuks oma pilgud pöörata, sest kes teab, äkki te leiate sealt midagi omale meelepärast.
On olemas veel teisi analoogseid saite, kus on teil võimalik oma domeeni müüa või osta. Siin näete veel mitmeid eelnevalt välja toodutega sarnaseid populaarseid oksjonitega tegelevaid saite.

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *